×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. maijs, 2012
Drukāt

Lidojošais Rinkēvičs

rinkevics_leta4

Noskriets jau ceturtais laķeņu pāris, atlass mūsu ārlietu ministra polsterētajā uzvalkā plūksnojas un no spīdīga materiāls kļuvis matēts – Edgars Rinkēvičs met lielo cilpu 80 dienās apkārt zemeslodei, kopš inaugurācijas amatā pabūdams 66 ārzemēs. No Z. A. Meierovica mantots ne tikai pensnejs, bet arī ārkārtīga apsviedība!

 

Grūti teikt, pēc kādas metodes diplomāts izvēlas šķērsojumus: vai pārvietojas pa ekvatoru, vai kā ar karuseli, vai mēro ceļus pa diagonāli. Vakar gringo Rinkēvičs izkāpa Brazīlijas malā, izdarīdams lepnu portatīvo piezīmi “Pēc 12 st. lidojuma esam klāt Aeroporto Internacional do Rio Janeiro, Galeao”, bet rītu latviešu Vasko da Gama un Magelāns būs aizburājis un pietauvojies Jokohamā. Pasaules aviokompāniju stjuartes viņu pazīst kā vīru, kurš ciena pirmšķirīgas uzkodas un dzērienus, lidojuma laikā palasīšanai vienmēr aizņemas “Latvijas Avīzi”. Izņemot ļauno Ribentropu, pārējiem citzemju kolēģiem viņš kļuvis vienkārši Edža, tie iegaumējuši, ka Rinkēvičs 
ir laipns sarunu un dzīru biedrs, dāvanā neaizmirsīs atvest Rīgas melno balzamu, nemuitotu cauraudzīti un purva lāceņu zaftes burciņu. Bet mārrutki tiem, kas draud iedegt starpvalstu ķildas un ķīviņus, kur milst saspīlējums, kur plāno vardarbību un uz steķiem krauj nāvi nesošās starpkontinentālās raķetes. Tur bargās Lieldienu salu uz jūru lūrošās skulptūras šķitīs daudz jautrākas par mieru mīlošās Latvijas pirmo diplomātu! Jā, politiski Rinkēvičs daudzreiz kalpojis kā miera balodis. Huntas, kliķes, barveži un tirāni sēž uz karstām oglēm, bīdamies, ka neatlido latvietis ar olīvzaru un “Rīkojumu nr. 3”, ka apspiedēji varmākas nekavējoties padzenami un iemetami cietumā. Pasaules galvenā demokrātijas eksportvalsts Rinkēvičam uzticas un miera misionāram karstajos punktos līdzi sūta izlases jūras kājniekus un US Navy 6. floti. Arī NASA kuģis gatavs startam, ja ministram būs jādodas tālākā svešumā, novēršot zvaigžņu karus.

 

ĀM galva šķērso robežas kā pēc vizītēm izsalcis vilks, un, nonācis Amerikas vai Āzijas kontinentā, Rinkēvičs valstis ņem paketēs – uzreiz Indonēziju, Malaiziju un Singapūru – vai tad atkal pa tēmām – piedalījies pulkveža Kadāfī bērēs, steidzas pēdējā gaitā izvadīt Tongas karali.

 

Ekonomikā lidojošais ministrs priekš latviešiem ir līdz falšbortam ar zeltu piekrauta pār jūrām peldoša galjona. Nodibināto saimniecisko sakaru dēļ uz valsts kasi drīzumā plūdīs dongi un jenas, riāli un kruzeiro, Zimbabves dolāri un nairas – būs jāmeklē uzticams cilvēks vai aģentūra, kas nodarbotos ar valūtas kravas izdevīgu konvertēšanu! Vēsturnieks Rinkēvičs ir pēc dabas rada kolēgam Indiānam Džonsam, kurš no katras ekspedīcijas atveda kronim tempļu dārgumus vai Grāla kausu! Edžam viss viens, lai tālzemnieki tic Allāham, Madonnai, Manitu vai iet uz sinagogu, viņš nolaižas kā kecalkoatls un uzsmaida ar 64 zobu smaidu, paceldams īkšķi uz augšu – būsim draugi!

Ja sastapāt Rinkēviču Rīgā sezonas drēbju izpārdošanā, tad ziniet, viņš meklē sandales un vasarīgas tropu tualetes Āfrikas vizītei. Kā pirmais Rietumu pasaules sūtnis viņš ieradīsies tuaregu smiltāju brīvvalstī Azavadā, “Great Eight” Kempdeividas saietā, atgūt Abreni, izdzert Tbilisi vīna ragu, dabūt par līgavu indiešu radžas princesi, atvērt aizvien jaunus sadarbības vārtus – lūk, ārpolitiķa koncepcija.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+