×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
19. februāris, 2016
Drukāt

“Lidosta”. Grāmata par karu, kuram nevajadzēja sākties

Foto: Amazon.comFoto: Amazon.com

Sestdien, 27. februārī, plkst.15 Latvijas Kara muzejā atvērs “Los Angeles Times” žurnālista Sergeja Loiko romānu “Lidosta”, kas veltīts reāliem notikumiem kādā aplenktā lidostā, informē Ukrainas vēstniecība Latvijā.

Pasākuma laikā muzeja vestibilā būs iespēja aplūkot arī S. Loiko foto izstādi.

Sergejs Loiko (1953) ir godalgots Los Angeles Times žurnālists un fotogrāfs, kas raksta par kariem, krīzēm un ikdienas dzīvi Krievijā. S.Loiko aprakstījis arī militāros konfliktus Kalnu Karabahā, Rumānijā, Tadžikistānā, Čečenijā, Gruzijā, Afganistānā un Irākā.

Žurnālista 2004. gadā publicētā grāmata “Šoks un bijība, karš Irākā” kļuva par dižpārdokli Krievijā.

Loiko strādājis arī kā angļu valodas skolotājs, bijis seržants raķešu spēkos un televīzijas producents.

Notikumus Ukrainā Sergejs Loiko aprakstījis un dokumentējis kopš Oranžās revolūcijas līdz karadarbībai Ukrainas austrumos 2015. gadā. Viņš bija vienīgais ārzemju korespondents, kas bija kopā ar Ukrainas karavīriem četras dienas intensīvu cīņu laikā Doņeckas lidostā 2014. gada oktobrī. Tomēr “Lidosta”, kā norāda pats autors, nav ne hronika, ne dokumentāls apraksts, bet daiļliteratūra, kas balstīta reālos notikumos – karā, kuram nevajadzēja sākties.

Par savu profesionālo darbu Ukrainas kara atspoguļošanā Loiko saņēmis vienu no augstākajām žurnālistikas balvām ASV – Overseas Press Club Bob Considine award – “Par varonību, patiesumu, oriģinalitāti, apraksta izteiksmi un dziļumu” un “Los Angeles Times” balvu “Labākā 2014. gada reportāža”

2015. gada rudenī Kijevā tika publicēts Sergeja Loiko romāns “Lidosta”, kas atspoguļo piecu dienu norises kādā lidostā , kas tika aplenkta 242 dienas. Romāns balstīts uz reāliem notikumiem.

“Lidosta ir grāmatas galvenais varonis, civilizācijas simbols, ko cilvēki būvējuši gadiem, un pēc tam 242 dienās ar ieročiem sagrauj,” norāda autors.

Pirmais izdevums tika publicēts 10 000 eksemplāros – 6000 ukraiņu un 4 000 krievu valodā. Tā kā grāmatas tika izpirktas, tika nolemts izlaist atkārtotu tirāžu 14 000 eksemplāros. 2016. gadā grāmatas prezentācijas un tikšanās ar autoru paredzētas Gruzijā, Igaunijā, Polijā un Nīderlandē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+