Sports
Motoru sports

Lielais motokross turpinās Pīlādžos0


Kaspars Stupelis
Kaspars Stupelis
Foto – Juris Kalniņš

Nedēļas nogalē Pīlādžu sporta un atpūtas kompleksā Stelpē notiek motokrosa ekipāžu pasaules čempionāta desmitais posms.

Ap gadsimta miju pašreizējā trases vietā bija zemeņu lauks, bet tagad – plašs atpūtas komplekss ar tā rozīnīti motokrosa trasi. Lai gan tāda oficiāla vērtējuma nav, pasaules čempionāta dalībnieki uz Stelpi brauc labprāt un uzskata šo par vienu no vislabāk organizētajiem sacensību posmiem.

Trases saimnieks ir Ēriks Pīlādzis, kura saviļņojuma un gandarījuma asaras pēc pasaules čempionāta debijas Stelpē 2015. gadā TV ekrānos redzēja visa Latvija. Pīlādzis savulaik pats brauca motokrosā, PSRS beigu gadus bija motokluba “Nākotne” vadītājs, taču tad uz kādu brīdi pagāja malā no lielā sporta. Viss atsākās ap gadsimta miju, kad brauca kaimiņu puikas un pats sev nopirka jaunu motociklu. Kur braukt? Protams, turpat pie mājas vecajā zemeņu laukā. Jau pēc trīs gadiem Pīlādžos notika pirmās sacensības, vēl pēc desmit gadiem – Eiropas čempionāta posms. Pa vidu bijušas arī cita veida sportiskās aktivitātes, te skanēja Pīlādžu mūzikas festivāli, tomēr šī Stelpes nostūra galvenā vizītkarte ir motokross. Nu jau ceturto reizi šeit pulcēsies pasaules spēcīgākās ekipāžas, lai desmito reizi šosezon cīnītos par uzvaru.

Iepriekšējās brīvdienās ekipāžu klases sportisti sacentās Vācijā, kur uzvarēja desmitkārtējais pasaules čempions Daniels Vilemsens. Latvijas līdzjutēji holandietim vienmēr uzgavilēs trases malā, tomēr karogi plīvos par savējiem. Pirmkārt, par Kasparu Stupeli (attēlā no kreisās), kurš holandieša Etjēna Baksa motocikla blakusvāģī turpina cīņu par čempiona titulu. “Mums katra otrā vieta ir zaudējums,” pēc viena no šīs sezonas braucieniem teica Kaspars. Viņiem šis gads izvērties ļoti sarežģīts, jo sezona sākās ar smagu kritienu, traumām un tehniskām problēmām. Kamēr tika aplaizītas brūces un skrūvēta tehnika, divi galvenie konkurenti aizmukuši uz priekšu. Bakss un Stupelis pēc deviņiem posmiem sakrājuši 297 punktus, holandietis Koenss Hermans ar francūzi Nikolā Musē – 318, beļģis Marvins Vanlušens ar holandieti Benu van den Bogārtu – 384. Savi līdzjutēji un iepriekšējā posmā atspēlētie trīs punkti Baksu un Stupeli dzīs uz priekšu. Viņi nav padevušies un cīnīsies.

Lielisku sezonu aizvada igaunis Kerts Variks ar Lauri Daideru. Viņi šosezon jau uzkāpuši goda pjedestālā un čempionāta kopvērtējumā ir piektie pēc jau minētajiem trim līderiem un ceturtās vietas īpašniekiem Vilemsena un Robija Baksa. Ja kāds ziemā teiktu, ka Baltijas labākā ekipāža ar latvieti tās sastāvā metīsies cīņā par godalgotām vietām, daudzi neticētu.

Kvalifikācijas sacensības Stelpē notiek jau šodien, vakarā apkārtni pieskandinās nakts balle. Fināla braucieni paredzēti svētdien. Biļešu cena abām dienām (arī tikai svētdien) būs 25 eiro, bērniem no 10 līdz 16 gadu vecumam un Latvijas pensionāriem – 15 eiro.

LA.lv