Kultūra
Kultūrpolitika

Lielās intereses dēļ decembrī sola Nacionālās enciklopēdijas papildtirāžu 0


Tirgošanai paredzētie Nacionālās enciklopēdijas drukātā sējuma 500 eksemplāri ir izpārdoti divās dienās.
Tirgošanai paredzētie Nacionālās enciklopēdijas drukātā sējuma 500 eksemplāri ir izpārdoti divās dienās.
Foto: Dainis Bušmanis

Latvijas Nacionālā enciklopēdija, ko svinīgi atvēra 18. oktobrī, izpirka nepilnas nedēļas laikā. Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB), kuras paspārnē izdevums tapis, sola decembrī papildtirāžu, kas būšot pat lielāka par pirmo tirāžu.

LNB komunikāciju speciālists Augusts Zilberts apstiprināja, ka enciklopēdijas pirmā tirāža bija 3000 eksemplāru. “Pirms šī skaita nolikšanas bijām aptaujājuši grāmatizdevējus un uzzinājuši, ka 3000 eksemplāru latviešu valodā ir diezgan liels apjoms Latvijas grāmatu tirgum. Jāņem vērā arī fakts, ka LNB, kuras paspārnē darbojas enciklopēdijas redakcija, ir valsts iestāde – tātad mums jārēķinās ar izdevumiem. Valsts iestāde šajā ziņā vienmēr cenšas pieļaut mazāko risku. Proti, mēs nedrīkstam nepamatoti izdot kaut ko tik lielā apjomā, ka tas stāv noliktavās un to neviens nepērk,” skaidroja Augusts Zilberts.

Jāņem vērā, ka tirdzniecībā nonāca tikai 500 grāmatas eksemplāri, pārējie tika dāvināti bibliotēkām.

Jau pirmā diena pēc izdevuma nonākšanas tirdzniecībā apliecinājusi, ka būs nepieciešama papildtirāža. “Iespējams, tas saistās ar valsts simtgadi un enciklopēdijas kā izdevuma monumentālo, paliekošo vērtību, statusu. Cilvēki vēlas iegādāties, dāvināt un turēt mājās kaut ko populāru, paliekošu, nozīmīgu,” pieļauj LNB komunikāciju speciālists.

Šobrīd, ņemot vērā lielo pieprasījumu, tiekot plānota vismaz 4000 eksemplāru papildu tirāža. Decembrī, kad tirāža būs nodrukāta, LNB informēs grāmattirgotājus – visticamāk, tos pašus, kuri tirgoja pirmo tirāžu vai vēlējās to darīt, bet nepietika eksemplāru. Proti, Nacionālo enciklopēdiju varēs iegādāties grāmatu veikalos “Jānis Roze”, “Zvaigzne ABC”, “Valters un Rapa”, “Jāņa Sēta”, “Robert’s Books” un citos.

Savukārt jau 18. decembrī Bebrenē tiks oficiāli atklāta Nacionālās enciklopēdijas elektroniskā vietne enciklopedija.lv. Tajā būs atrodama lielākā daļa šķirkļu, kas pieejami enciklopēdijas vienīgajā drukātajā sējumā.

Turklāt drukātajā sējumā ir informācija vienīgi par Latviju, savukārt elektroniskajā versijā papildus būs atrodama arī informācija par pasauli, turklāt rakstu bibliotēka nemitīgi tiks papildināta, skaidro Augusts Zilberts.

LA.lv
LA
LA.lv
Kultūra
Filmas “Dvēseļu putenis” aizkadrā: strēlnieku grims un kostīmi
1 diena
JD
JŪLIJA DIBOVSKA
Kultūra
Dzejnieču dinastija: Andas un Elīnas Līces dzeja Latvijai
1 diena
JD
JŪLIJA DIBOVSKA
Kultūra
“Es klausos cilvēku stāstos.” Lauras Vinogradovas dzeja
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
6 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
8 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
4 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
7 stundas