×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
14. novembris, 2016
Drukāt

Lielās intereses dēļ pagarināta Džemmas Skulmes izstāde (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Apmeklētāju intereses dēļ fonds “Mākslai vajag telpu” sadarbībā ar mākslas staciju Dubulti pagarinājis Džemmas Skulmes izstādes “Krāsas garša” termiņu līdz 2017. gada 2. janvārim, LA.lv uzzināja fondā.

Izstādē apskatāmās sešpadsmit gleznas ir krāsas vieliskuma un abstrakta simbolisma izgaršošana. Māksliniece atzīst, ka darbi tapuši, izbaudot “to labo, meditatīvo sajūtu, kas rodas, satiekoties ar krāsu”. Vienlaikus gleznas radušās kritiskā dialogā ar pašas Skulmes līdzšinējo veikumu un ar moderno glezniecību plašākā skatījumā.

Izstādes otro stāvu veidos 2015. gadā gleznotās neodadaistiskās princeses, bērni un karalienes, kā arī agrāk tapušas kolāžas, kuras Džemma Skulme sauc dažādi – par “Kariatīdēm”, “Putnubiedēkļiem” un “Vēstures piezīmēm”, bet kuras vieno koncepcija – izmantot to, kas ir mājās. Kolāžas ir vēl nenovērtēts kopums Džemmas Skulmes daiļradē, kas tapušas paralēli “tīrajai” glezniecībai no 1982. gada līdz 2012. gadam un būvē tiltus starp Latviju un pasauli, starp visos laikos izkaisīto latvisko identitāti un kļūst arī par autores simbolisku tiltu no padomju laikiem uz neatkarību.

Tāpat arī tiek piedāvātas bezmaksas ekskursijas skolēniem izstādes kuratores Ingas Šteimanes vadībā. Ekskursijas laikā skolēniem būs iespēja apskatīt darbus, noskaidrot atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem, kā arī dzirdēt kuratores stāstījumu par izstādi, Džemmu Skulmi un veidot sarunu par mākslas norisēm un to nozīmi mūsdienās.

2017. gada 13. janvārī fonds Mākslai vajag telpu aicinās uz MVT Vasaras mājas izstāžu sērijas #Blumbergs.Bezgalība kopizstādi Mākslas stacijā Dubulti. Izstādē būs eksponēti Miķeļa Fišera, Anša Starka, Ginta Gabrāna, Voldemāra Johansons, Sabīnes Verneres un Andreja Strokina darbi, pauda “Mākslai vajag telpu” valdes priekšsēdētāja Katrīna Leiškalne.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Neglīta un domājošajiem un neuzpērkamajiem labi saskatāma šodienas pelējuma sīkā, bet visvisādi varas balstītā micropūžņa tendence degradēt visu skaisto un kvalitatīvo, kas laikmetīgās “mākslas” jomā redzamāk izpaužas. Piemēram to centība visur likt priekšplānā “abstrakcijas”, šīs visādi “mākslas zinātnieku” slavētās “dižā dadaisma” izpausmes. Ar izmeklēti slavinošiem verbāliem epitetiem noklātas šīs nekaunīgu pašdarbnieku kroplās izpausmes, kuras tiek potētas apziņā jaunatnei, studentiem, kā “ģēniju dižas domas” radītas. Un sevī ņirdzot, par šiem, šķiet nejaušu tipu atrasto oto un krāsu smērējumiem, kā kādu remontdarbu starplaikos. Tā izsmejot stulbo pūli, tīši izrokot no drazām, šos loģiski izmestos smērējumus, kopīgā izpriecā ar citiem “izredzēto” nekauņām, tos pārvērta ilgtermiņa biznesa plānā. Protams, arīdzan iedzimtas nekaunības un avantūrisma, arī to dievinātās naudas kāres dēļ. Gan jāatzīst, tiem patiesi izcili pazīstot vairākuma ļautiņu dabu, to nespēju pretstāvēt dāvanu, algu, amatu un melīgas, bet lielu izdevīgumu sološas reklāmas priekšā! Tā tapa visādu rotko, maļēviču, pašu zariņas utt. “māksla”, kuru reklamējot, izstādot un slavējot, mietpilsoņu pūlis apstulbis aplaudē šiem faķīriem – neesošā“tērpu dizaineriem”, kaut labi redz, ka karalis ir kails! Tā pazīmes šodien labi redzams restaurētajā Valsts Mākslas Muzejā – priekšplānā visur izcilo meisteru joku un ākstības mirkļi, kas izcelti kā labākie un svarīgākie, kā īstākie un dižākie šo mākslinieku darbi, bet patiesi izcilie darbi arhīvu dziļumos norakti. It viss, kā šodien cionistu Dievs -Nauda to pieprasa caur savu “izredzēto”pārstāvjiem no tās iztapīgajiem sulaiņiem, kas asiņu balss vai cita tiem derīguma dēļ izcelti kurātoros, mākslas zinātniekos un visādu radošo ļautiņu vadībā un ir tādi, kuri nekad neklepos pret vēju un saimniekiem! Un vispārējais perversu tieksmju, degradācijas un defektīvu noviržu balstītais, skaistā, dabiskā un normālā iznīcības kurss šādi turpinās, apmuļķotajam pūlim nesaprotot un gudrajiem, bet gļēvajiem klusējot!

  2. Super! Liels paldies!

Draugiem Facebook Twitter Google+