×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
19. oktobris, 2016
Drukāt

Lielās pilsētas aicinās izvērtēt atsevišķu atvieglojumu lietderību (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Lielo pilsētu asociācija (LLPA) aicinās izvērtēt atsevišķu nākamgad plānoto atvieglojumu lietderību, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” sacīja LLPA izpilddirektors Viktors Valainis.

LLPA jau iepriekš pievērsusi uzmanību šim jautājumam, norādot, ka ir vienošanās ar valdību, ka nepieciešams izvērtēt gadu gaitā piešķirtos atvieglojumus.

Lai gan valdība jau atbalstījusi 2017.gada valsts budžeta projektu un tas jau iesniegts Saeimā, Valainis uzskata, ka vēl ir nepieciešams izvērtēt atsevišķu atvieglojumu lietderību. LLPA esot novērojusi, ka nereti atvieglojumi nesasniedz mērķi un tos izmato tie, kam tie nemaz nav vajadzīgi.

Asociācija plānojot aicināt no 2017.gada budžeta izņemt vienu konkrētu iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atvieglojumu, kas saistīts ar arodbiedrībām.

Iepriekš vēstīts, ka šobrīd pastāv 54 atvieglojumu veidi, piemēram, kopējais IIN atvieglojumu apmērs 2014.gadā novērtēts 827,5 miljonu eiro apmērā jeb 59,7% pret kopējiem IIN ieņēmumiem un 3,4% no iekšzemes kopprodukta.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kurš tad ir tas “viens konkrētais iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojums,kas saistīts ar arodbiedrībām”? Vai drīzāk,Valaiņa kungs,nevajadzētu izņemt visus tos daudzos atvieglojumus,kas ierēdņiem tiek piešķirti pēc darba koplīgumiem ar nozaru arodbiedrībām?
    “Diskusijas par darba koplīgumiem pa laikam sākās jau iepriekšējo valdību laikā un valdības sociālie partneri ir aizstāvējuši to neaizskaramību,jo īpaši valsts un pašvaldību uzņēmumos.Krīzes spaidos ar likumu strauji noteiktā algu un dažādu bonusu apcirpšana sabiedriskajā sektorā situāciju ir tikai saasinājusi.Taisnīguma pret visu sabiedrību koplīgumu neaizskaramībā gan ir maz,galvenokārt tapēc,ka par tajos garantēto labklājību ir jāmaksā pārējiem,kuriem krīzes apstākļos arī viss ir sarucis-algas,pabalsti un pat darba iespējas.
    Diemžēl vai pat dīvaini,ka arodbiedrību salīdzinošajā informatīvajā tabulā nav ne vārda par to,kāda ir situācija ar darba koplīgumiem Latvijas kaimiņvalstīs-Igaunijā un Lietuvā.”
    Skat.”Darba koplīgumi-problēmas ne tikai krīzes spaidos”,Lidija Dārziņa,Latvijas Vēstneša portāls,”Par likumu un valsti”,Likumi praksē(LV.LV),11.07.2010.

Draugiem Facebook Twitter Google+