Pasaulē
Baltija

Lielbritānija brīdina par Krievijas briesmām Baltijas valstīm 16

Foto-LETA

Krievijas pielietotā situācijas destabilizēšanas taktika Ukrainā varētu tikt izmantota arī Baltijas valstīs, trešdien medijiem pavēstīja Lielbritānijas aizsardzības ministrs Maikls Falons.

Pēc viņa teiktā, NATO jābūt gatavai jebkāda veida Krievijas agresijas formai un brīdināja par “reālām un esošām” briesmām NATO dalībvalstīm Baltijā.

“NATO jābūt gatavai jebkādai Krievijas agresijai, lai ko tas maksātu. NATO tam gatavojas,” paziņoja Falons. “Esmu noraizējies par Putinu. Es esmu norūpējies par šo spiedienu uz Baltijas valstīm, par to, kā viņš pārbauda NATO.”

Ir “ļoti reālas un esošas briesmas”, ka Krievija Baltijas valstīs varētu atkārtot slēptā kara tehniku, par kuras lietošanu Ukrainā tā tiek apsūdzēta, sacīja Falons.

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons trešdien par Ukrainas situāciju sacījis: “viena valsts efektīvi uzbrūk otras valsts suverenitātei”. “Krievijas atbalstītie nemiernieki Austrumukrainā lieto Krievijas raķešu iekārtas, Krievijas tankus, Krievijas artilēriju – šo ekipējumu nevar nopirkt “eBay”, tas nāk no Krievijas,” paziņoja Kamerons.

“Mums ir jābūt ļoti spēcīgiem un stingriem attiecībā uz sankcijām un jāsaka Vladimiram Putinam – “tas, ko jūs darāt, nav pieņemami un tam būs ekonomiskas un finansiālas sekas ilgus turpmākos gadus, ja jūs neizbeigsiet šādu uzvedību”,” sacīja Kemerons.

Aizsardzības ministrs norādījis, ka situācija nav jauns Aukstais karš, jo tas ir jau “diezgan silts”.

Saistītie raksti

Falons atsaucās uz tuvu Lielbritānijas gaisa telpai lidojošo Krievijas bumbvedēju pārtveršanu un Igaunijas policista sagūstīšanu, kas saasināja saspringtās Maskavas un Tallinas attiecības.

“Pāri Ukrainas robežai brauc tanki un bruņojums, un Igaunijas robežsargs tika sagūstīts un joprojām nav atbrīvots,” norādījis Falons. “Kad pa Lamanšu lido lidmašīnas, kad pa Ziemeļjūru peld zemūdenes, man šķiet, tas paliek siltāks.”

Falons sniedza šos komentārus pēc tam, kad tūkstošiem Ukrainas kareivju trešdie

LA.lv