×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
25. jūnijs, 2016
Drukāt

Lielbritānijas pārstāvis EK paziņo par demisiju; portfeli nodos Dombrovskim (9)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lielbritānijas pārstāvis Eiropas Komisijā (EK) Džonatans Hils sestdien paziņoja, ka atkāpsies no amata pēc tam, kad referendumā Lielbritānijas vēlētāji atbalstīja valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), un viņa pienākumi tiks uzticēti EK viceprezidentam Valdim Dombrovskim.

Hils pauda “ļoti lielu vilšanos” par referenduma rezultātu, tomēr atzina, ka “izlietu ūdeni nesasmelt”.

“Pārejot jaunā posmā, nedomāju, ka būtu pareizi, ja es turpinātu darbu kā Lielbritānijas virzīts komisārs it kā nekas slikts nebūtu noticis,” teikts ES finanšu pakalpojumu komisāra Hila izplatītajā paziņojumā.

“Atbilstoši tam, par ko pirms dažām nedēļām runāju ar EK prezidentu, esmu viņam pateicis, ka man vajadzētu atkāpties,” Hils informēja par sarunu ar Žanu Klodu Junkeru.

Bijušais Lielbritānijas parlamenta augšpalātas – Lordu palātas – loceklis, kuru premjerministrs Deivids Kamerons 2014.gadā izvirzīja par kandidātu Junkera vadītās EK sastāvā, aicināja “pienācīgi nodot pienākumus” savam pēctecim”.

“Līdzīgi kā daudzi cilvēki šeit un Lielbritānijā, esmu acīmredzami ļoti vīlies referenduma rezultātā. Es vēlējos, lai tas beidzas citādāk,” viņš norādīja, bet uzsvēra, ka “Lielbritānijas iedzīvotāji pieņēma citādāku lēmumu, un tā darbojas demokrātija”.

Hils norādīja, ka Briselē ieradies ar “skeptisku attieksmi pret Eiropu”, tomēr tagad ir pārliecināts, ka, “neskatoties uz neapmierinātību, mūsu [Lielbritānijas] dalība nāk par labu mūsu vietai pasaulē un ir labvēlīga mūsu ekonomikai”.

“Tomēr izlietu ūdeni nesasmelt, un tagad mums ir jāgādā, lai jaunas attiecības ar Eiropu pēc iespējas ātrāk funkcionētu,” piebilda britu politiķis.

EK izplatītajā paziņojumā teikts, ka Junkers “ar lielu nožēlu” ir pieņēmis Hila atkāpšanos.

Junkers norādīja, ka pēc sarunas ar Eiropas Parlamenta prezidentu Martinu Šulcu ir lūdzis par eiro un sociālo dialogu atbildīgo Dombrovski uzņemties atbildību arī par finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgu savienības portfeli, jo kā viceprezidents Dombrovskis koordinēt daudzus nozīmīgus šī portfeļa aspektus.

Hila atkāpšanās spēkā stāsies 15.jūlijā, bet no 16.jūlija viņa amata pienākumi tiks nodoti Dombrovskim.

Junkers plāno drīzumā sākt sarunas ar Lielbritānijas premjerministru Deividu Kameronu par iespējamo britu pārstāvja izvirzīšanu darbam EK un viņam pieejamo portfeli.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Nu, re! Kādam no referenduma arī ieguvums. Mūsējais pamazām bīdās pa karjeras kāpnēm, ka tik Junkers pašas kāpnes nesagrauj!

  2. Dienas joks? Vai šitie tirliņi saprot, ko dara? Dombrovskis Latviju iegrūda postā un nabadzībā, viss ir vienā korupcijā, birokrātijā, nabadzībā utt. Tagad ES pati iegrūdīs viņam rokās, lai arī pārējo likvidē…. Pirms šāda atbildīga un nopietna soļa, varbūt vajadzēja ES komisāriem pārbaudīt, kas reāli notiek Latvijā? Tas, ko tur Dombrovskis ir pasniedzis ārpus Latvijas par kautkādiem “veiksmes stāstiem” ir viņa nakts murgu safantazējums un nekad nav atbildis realitātei…..

  3. Dienas joks? Vai šitie tirliņi saprot, ko dara? Dombrovskis Latviju iegrūda postā un nabadzībā, viss ir vienā korupcijā, birokrātijā, nabadzībā utt. Tagad ES pati iegrūdīs viņam rokās, lai arī pārējo likvidē…. Pirms šāda atbildīga un nopietna soļa, varbūt vajadzēja ES komisāriem pārbaudīt, kas reāli notiek Latvijā? Tas, ko tur Dombrovskis ir pasniedzis ārpus Latvijas par kautkādiem “veiksmes stāstiem” ir viņa nakts murgu safantazējums un nekad nav atbildis realitātei….

  4. Ja tā, tad EU dienas ir skaitītas – vispirms būs konsolidācija, pēc tam krīzes pārvarēšana un izrāviens …

  5. Āzis, par dārznieku….

  6. Tas nebūs vairs ;veiksmes stāsts; …tā būs bēdu ieleja ..dombrovskim uzticēt ES naudas maku..nolaida Latviju nolaidīs pārējās Eiropas valstis pa burbuli. Glābjas kas var….

  7. Dombis nolaidīs no kātiem ar paātrinājumu”veiksmes stāsts 2″

  8. Valdiņš Lieliskais Atbildēt

    Iedodiet man portfeli – es i’ pasauli nolaidīšu atejpodā!

Draugiem Facebook Twitter Google+