Lieliskais Grīzmans noliek Vāciju uz lāpstiņām – Eiropas finālā spēlēs Francija 0

Francijas futbola izlases uzbrukuma līderis Antuāns Grīzmans ceturtdien guva divus vārtus, kas ļāva Francijas izlasei Eiropas čempionāta pusfināla cīņā ar 2:0 (1:0) uzvarēt Vāciju un iekļūt pašu mājās notiekošā turnīra finālā, kur svētdien būs jāmērojas spēkiem ar Portugāli.

Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1

Francijas izlase Eiropas čempionāta finālā spēlēs trešo reizi un var kļūt par trīskārtēju Vecā kontinenta čempioni, atkārtojot 1984. un 2000.gadā gūtos panākumus. Savukārt šā brīža pasaules čempione Vācija otro reizi pēc kārtas Eiropas čempionātā apstājās pusfinālā, zaudējot cerības uz ceturto šī turnīra čempionu titulu.

Marseļā notikušajā aizraujošajā pusfināla cīņā pārsvars piederēja laukuma saimniekiem. Jau cīņas septītajā minūtē laba iespēja bija Grīzmanam, taču viņa sisto bumbu ar grūtībām atvairīja Vācijas izlases vārtsargs Manuels Noiers. Savukārt vēl pēc septiņām minūtēm savu meistarību nodemonstrēja Francijas vārtu vīrs Igo Lorī, kurš atvairīja Emre Džana no soda laukuma sisto bumbu.

Abas komandas centās spēlēt aktīvi un nākamo bīstamo momentu izveidoja Vācijas izlase, kad Bastians Šveinšteigers sita zem vārtu pārliktņa, taču Lorī bumbu novirzīja aiz vārtu līnijas. Tuvojoties puslaika beigām arvien vairāk uzbruka francūži, kad vēl viena laba iespēja bija Grīzmanam, kā arī Olivjē Žirū. Negaidīts pavērsiens notika jau kompensācijas laika pirmajā minūtē, kad savā soda laukumā, cīnoties gaisa divcīņā par bumbu, ar roku nospēlēja Šveinšteigers.

Vācietis saņēma brīdinājumu, bet uz Noiera vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru aukstasinīgi realizēja aktīvais Grīzmans, liekot vāciešiem pārtraukumā doties esot iedzinējos ar 0:1.

Arī pēc atpūtas aktīvāki un nedaudz labāki bija laukuma saimnieki, kuri nedomāja par rezultāta noturēšanu, bet droši devās uz priekšu, neļaujot vāciešiem izvērsties laukuma centrā. Francijas pārsvars vainagojās ar otriem gūtajiem vārtiem cīņas 72.minūtē, sodot pretiniekus par neuzmanību savā soda laukumā. Piespēlējot partnerim kļūdījās gados jaunais aizsargs Jošua Kimmihs, bumba nonāca pie Blaiss Matuidi, kurš no soda laukuma malas izdarīja augstu piespēli uz vārtu priekšu. Noiers augstā lēcienā ar roku bumbu pasita uz priekšu, taču tā nonāca pie Grīzmana, kurš to raidīja starp vārtsarga kājām vārtu tīklā.

Nonākot iedzinējos ar 0:2 vācieši devās uz priekšu, izveidojot vairākas labas iespējas, taču Lorī meistarība un veiksmes trūkums pasaules čempioniem neļāva gūt kaut vienus vārtus, līdz ar to Francija izcīnīja pelnītu uzvaru.