×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

Liepājā atjauno Otaņķu un Kaļķu ielas posmus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien Liepājas Būvvaldes pieņemšanas komisija ekspluatācijā pieņēma renovētos Otaņķu un Kaļķu ielas posmus, kur būtiski uzlabota satiksmes drošība un kas kļuvuši arī vizuāli pievilcīgāki.

Kā portālu “LA.lv” informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, pirms būvdarbiem minēto ielu posmi starp Zirņu un Ganību ielām bija ar grants segumu, bez ietvēm un cita labiekārtojuma.

Gan Otaņķu, gan Kaļķu ielas renovētajā posmā ir izbūvētas vai pārbūvētas apakšzemes komunikācijas: ūdensvads, sadzīves kanalizācija, lietus ūdens kanalizācija, izveidota brauktuves drenāža un kontrolakas. Virszemē sakārtotas brauktuves un abās pusēs zālāja joslu vietā izbūvētas gājēju ietves.

Kaļķu ielā seguma risinājumā bez citiem materiāliem izmantots arī laukakmens bruģis.

Vēl Otaņķu un Kaļķu ielā pilsētas apgaismojuma rekonstrukcijas projektā ir izveidots jauns ielu apgaismojums. Otaņķu ielā apgaismojums jau darbojas, Kaļķu ielā to pieslēgs līdz decembra sākumam.

Abu minēto ielu posmu rekonstrukcija sākās šā gada jūlijā, galvenais būvuzņēmējs ir SIA “Aizputes ceļinieks”, būvprojekta autors akciju sabiedrība “Ceļuprojekts” un SIA “Liepājas ūdens”.

Rekonstrukcijas būvdarbu kopējās izmaksas Otaņķu ielā ir 104 188,48 lati (bez PVN), bet Kaļķu ielā – 88 369,78 lati (bez PVN).

Otaņķu un Kaļķu ielas posmu renovācija ir tikai daļa no izmaiņām, kas šogad ir panāktas vairākās šķērsielās starp Ganību un Zirņu ielu.

Renovācijas darbi jau ir pabeigti divos Miera ielas posmos, Priežu ielas posmā, kas šoruden nodots ekspluatācijā. Šobrīd būvdarbi ir pabeigti Dārzu ielā un šis renovācijas objekts tiek gatavots nodošanai ekspluatācijā. Būvdarbi vēl turpinās Mālu ielā, taču arī tur darbus plānots pabeigt vēl šajā gadā.

Kopumā sešās šķērsielās starp Ganību un Zirņu ielu renovācijas būvdarbi bija iespējami, pateicoties finanšu ietaupījumam projektā “Zirņu – Ganību ielu rekonstrukcija un pieslēguma Zemnieku ielai izbūve (Dienvidu pieslēgums Liepājas ostai)”.

Pēc apjomīgajiem Zirņu un Ganību ielas pārbūves darbiem, kas noslēdzās 2012. gadā, pāri palika apmēram 700 000 latu. Par šo naudu uzlabotas ne tikai minētās šķērsielas, bet arī vietās, kur būtiski mainījusies satiksmes intensitāte, papildus veikti prettrokšņu pasākumi, ar skaņu signāliem aprīkoti luksofori, bet Zirņu un Salmu ielas stūrī nojaukts pašvaldībai piederošs grausts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+