×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. februāris, 2012
Drukāt

Liepājā reģistrēts šogad pirmais kūlas ugunsgrēks

kula_leta

Vakar Liepājā, Atmodas ielā, reģistrēts šogad pirmais kūlas ugunsgrēks, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Viktorija Šembele. Izsaukums uz notikuma vietu saņemts plkst.17.36. Pērnā zāle degusi 300 kvadrātmetru platībā.

Kā liecina VUGD statistika, pirmie kūlas ugunsgrēki var tikt reģistrēti jau ziemā, ja zemi neklāj sniegs. Gandrīz ik gadu pirmie kūlas ugunsgrēki tiek reģistrēti tieši Kurzemē, kur ir siltāks un sniegs nokūst ātrāk. Pirmās kūlas degšanas platības parasti nav lielas, jo zeme un pērnā zāle vēl ir mitra.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, arī 2011., 2010. un 2009.gadā pirmie kūlas dedzinātāji uzdarbojušies tieši Liepājā, bet 2008.gadā – Kuldīgā.

Pērn pirmais sausās zāles dedzināšanas gadījums fiksēts 13.martā, 2010.gadā – 29.martā, 2009.gadā – 4.februārī, bet 2008.gadā pirmie kūlas dedzinātāji aktivizējušies vēl agrāk – 18.janvārī.

VUGD skaidro, ka datumu, kad reģistrēts pirmais kūlas ugunsgrēks, vēl nevar uzskatīt par kūlas dedzināšanas sezonas sākšanos. Tāpat sākumā vēl nevar prognozēt, cik daudz šāda veida ugunsgrēku pavasarī būs – tas ir atkarīgs gan no Latvijas iedzīvotāju attieksmes pret savu zemi, gan arī laika apstākļiem.

Par kūlas dedzināšanu fiziskām personām draud naudas sods no 200 līdz 500 latiem vai pat administratīvais arests uz laiku līdz 15 diennaktīm, paredz Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.pants “Ugunsdrošības prasību pārkāpšana”. Par šajā pantā paredzētajiem pārkāpumiem iedzīvotājus sodīt ir tiesīga gan policija, gan arī ugunsdzēsēji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+