×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. augusts, 2014
Drukāt

Liepājas teātrī “Indulis un Ārija” – bez vārdiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Liepājas teātrī jau no jūlija vidus notiek intensīvs darbs pie 108. sezonas atklāšanas iestudējuma! Krievu režisora un horeogrāfa Sergeja Zemļanska vadībā tiek iestudēta Raiņa jaunības traģēdija “Indulis un Ārija”, portālam LA.lv pavēstīja Liepājas teātri

Teātra literārās daļas vadītāja Zanda Borga norāda, ka iestudējums būs unikāls – “Indulis un Ārija” tiek veidota kā kustību izrāde bez vārdiem. Aktieri izstāstīs stāstu, izmantojot vien ķermeņa valodu. Oriģinālmūziku darbam radījis komponists Pāvels Akimkins, dekorāciju un kostīmus – Maksims Obrezkovs.

Lai izrāde izdotos, notiek ne tikai darbs ar literāro materiālu, bet arī intensīvi spēka treniņi un jogas nodarbības, kurās aktieri tiek sagatavoti gaidāmajam iestudējumam, pavēstīja Borga. Šajos mēģinājumos ar aktieriem strādā arī repetitore un režisora asistente Poļina Pšindina.

Raiņa luga “Indulis un Ārija” ieņem nozīmīgu vietu latviešu dramaturģijā. Tās darbība norisinās Lejaskurzemē – Embūtē, lugai par pamatu ņemta sena leģenda par kuršu virsaiša Induļa un vācu bruņinieku vadoņa meitas – skaistās Ārijas mīlestību. Luga gan nav tikai par šo neiespējamo mīlestību, bet tajā skartas arī tādas būtiskas tēmas kā piederība un uzticība savai zemei un tautai, cilvēka brīvība un atbildība u.tml. Iestudējumā galvenās lomas izdejos aktieri – Mārtiņš Kalita un Laura Jeruma.

“Iespējams 21. gadsimta cilvēkam Raiņa teksts var likties vecmodīgs, didaktisks un kaut kādā ziņā pat naivs, taču man tas ir tikai izejas punkts nozīmīgām tēmām un skaistam mīlas stāstam, kuru varu izstāstīt bez vārdiem. Ķermenis un acis bieži vien runā skaidrāk, un reti kad melo,” par darbu saka S. Zemļanskis.

Iestudējumā piedalīsies aktieri Rolands Beķeris, Anete Berķe, Egons Dombrovskis, Everita Pjata, Ilze Jura, Agnese Jēkabsone, Signe Ruicēna, Gatis Maliks, Edgars Ozoliņš, Leons Leščinskis, Anita Kvāla, Kaspars Gods, Kaspars Kārkliņš, Jānis Dreiblats, Inese Kučinska.

Tā kā 2015. gads pasludināts par Raiņa jubilejas gadu, jo apritēs 150 gadi kopš autora dzimšanas, šis būs viens no centrālajiem Liepājas teātra jaunās sezonas iestudējumiem, kurš pirmizrādi piedzīvos 12. septembrī.

Latvijas skatītājiem S. Zemļanska vārds nav svešs; pagājušogad Zelta Maskas ietvaros Liepājā un Rīgā tika rādīts viņa iestudējums “Mātes druva”, atgādināja Zanda Borga.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+