×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2016
Drukāt

Lietuvā pēc vērienīgas pakaļdzīšanās aptur no Latvijas iebraukušu auto (1)

cigarete

Ilustratīvs attēls

Lietuvas muitas darbinieki pēc pakaļdzīšanās automašīnai, kas ieradās no Latvijas, aizturējuši kontrabandas cigarešu kravu nepilna miljona eiro vērtībā, paziņoja Lietuvas Muitas krimināldienests.

Kauņas teritoriālās muitas mobilās grupas darbinieki pirmdien pie Panevēžas mēģināja apturēt kravas automašīnu DAF, kas ieradās Lietuvā no Latvijas, bet automašīnas vadītājs neapturēja spēkratu. Muitas darbinieki apmēram sešus kilometrus dzinās pakaļ automašīnai, līdz tās ceļš tika nobloķēts un tā tika apturēta.

Lai gan vienam cilvēkam, kas atradās automašīnā, izdevās aizbēgt, muitas darbinieki aizturēja DAF vadītāju, kurš ir Baltkrievijas pilsonis.

Kravas pavaddokumentos bija teikts, ka automašīnā atrodas 20 tonnas gumijas, kas tiek vesta no Krievijas uz Portugāli, tomēr kravas pārbaudē tika atklāts, ka puspiekabē ir cigarešu kastes, kuras pat netika mēģināts noslēpt.

Kopumā kravas automašīnā atrada 400 tūkstošus paciņu cigarešu “American Legend” bez akcīzes marķējuma. To vērtība sasniedz 964 tūkstošus eiro.

Šī ir pirmā reize, kad Lietuvā tiek atklāta cigarešu “American Legend” kontrabandas krava. Varas iestāžu rīcībā esošā informācija liecina, ka tādas cigaretes tiek ražotas Grieķijā, tomēr policijai ir aizdomas, ka aizturētās cigaretes ir viltojums.

Jau vēstīts, ka atšķirībā no iepriekšējo gadu tendencēm Lietuvā, kad lielākā daļa kontrabandas tabakas tika konfiscēta uz Lietuvas un Baltkrievijas robežas, pērn Lietuvā muitas darbinieki lielākoties konfiscēja nelegālo tabakas produkciju no Baltkrievijas, kas ievesta Lietuvā no citām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Muitas departamenta ģenerāldirektors Arūns Adomens sacīja, ka kontrabandas maršrutu maiņa ir saistāma ar kontroles pastiprināšanos uz Eiropas Savienības ārējās robežas un rentgena kontroles sistēmu ieviešanu visos robežas kontrolpunktos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un kā šī krava nesodīti nonāca Latvijā?

Draugiem Facebook Twitter Google+