×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
14. aprīlis, 2016
Drukāt

Lietuvas gaisa telpā, iespējams, ielidojuši trīs helikopteri no Krievijas (3)

Foto: LETA/RIA NovostiFoto: LETA/RIA Novosti

Šonedēļ Lietuvas teritorijā no Krievijas Kaļiņingradas apgabala, iespējams, ielidoja trīs helikopteri, tomēr nav skaidrs, vai tie bija civilie vai armijas helikopteri.

Iespējams, ka helikopteru ielidošanu Lietuvas gaisa telpā nav fiksējuši Lietuvas Bruņoto spēku radari.

“12.aprīlī Lietuvas Bruņoto spēku apvienotā štāba Operāciju pārvaldes Apvienoto situāciju nodaļa no Lietuvas Gaisa telpas apsardzes dienesta saņēma informāciju, ka Lietuvas teritorijā no Krievijas puses [Lietuvas Gaisa telpas apsardzes dienesta] Lazdiju apakšnodaļas Vištiķu priekšpostenī, iespējams, trīs helikopteri šķērsoja valsts robežu un apgriežoties atgriezās Krievijas Kaļiņingradas apgabalā,” aģentūru BNS informēja Lietuvas Aizsardzības ministrijā.

Lietuvas Gaisa telpas apsardzes dienesta vadītājs Renats Požela teica, ka robežsargi klātienē patruļas laikā redzējuši Krievijas helikopterus.

“Mūsu darbiniekiem radās aizdomas, ka ir pārkāpta gaisa telpas robeža,” viņš sacīja.

Kā teica Požela, šiem helikopteriem nebija atpazīšanas zīmju, tādēļ nav iespējams pateikt, vai tie bija militāri vai civili.

Lietuvas Bruņoto spēku apvienotā štāba pārstāvis kapteinis Toms Pakalnišks norādīja, ka helikopteri lidoja zemu un apmēram trīs minūtes atradās Gaisa telpas apsardzes dienesta redzeslokā.

Viņš sacīja, ka militārie radari šos helikopterus nav fiksējuši.

“Šim pārkāpumam vajadzētu būt tehnoloģiski fiksētam, ja helikopteri no Krievijas patiešām šķērsoja Lietuvas valsts robežu,” uzsvēra armijas pārstāvis.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Skaidra prata tadu sacerejumu var uzrakstit plana galdina urbejs.

  2. Lielos mērogos tā ir tikai modrības zondēšana.Jebkura lielāka sadursme automātiski pāraugs kodolkarā.

  3. Ņirga metējvērotājs Atbildēt

    lietuvišķas kadri apvienotā štāba Operāciju pārvaldes Apvienoto situāciju nodaļā un Lietuvas Gaisa telpas apsardzes dienestā acīmerdzami ir bijušas vai nu guļus , vai reibuma stāvoklī…. bet kas par skanīgu nosaukumu nodaļai- tukša muca tālu skan

Draugiem Facebook Twitter Google+