×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. oktobris, 2017
Drukāt

Ušakova paziņojumu par līguma neaktualitāti vērtē kā acu aizmālēšanu (24)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Nils Ušakovs

“Nav iespējama nekāda sadarbība ar politisko spēku, kam ir līgums ar Putina partiju,” – tāda līdz šim bija ērta atbilde valdošajiem politiķiem uz jautājumu par iespējamo tuvināšanos ar “Saskaņu”. Šonedēļ “Saskaņas” līderis Nils Ušakovs paziņoja, ka minētais līgums vairs neesot aktuāls, jo “Saskaņa” iestājusies Eiropas Sociālistu partijā, kas tradicionāli attiecības ar trešo valstu politiskajiem spēkiem veidojot centralizēti. Partijas līdera paziņojumi gan nevieš skaidrību, vai līgums ir juridiski lauzts vai tikai apturēts. Tā vai citādi šis paziņojums spiedīs latviskās partijas meklēt jaunus pamatojumus atteikumam.

Piemēram, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze šovasar intervijā “Latvijas Avīzei” (“LA”, 12.07.2017.) teju kā vienīgo argumentu, kādēļ nav iespējama sadarbība ar “Saskaņu”, minēja šo līgumu un pauda bažas, ka ar to Krievija mēģina realizēt savas intereses Latvijā. Pēc līguma laušanas viņa attieksme joprojām ir tikpat skeptiska. “Tas ir tikai veikls priekšvēlēšanu triks, lai piesaistītu vai noturētu vēlētājus, labi saprotot, ka pēc Krimas okupācijas un invāzijas Austrumukrainā sadarbība ar Krievijas valdošo partiju var atbaidīt vēlētājus. To redzējām jau aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās, kur “Saskaņa” daudzviet zaudēja savas pozīcijas, arī šajā Saeimā viņiem mazāk vietu nekā iepriekšējā. Tādēļ tagad cenšas publiski parādīt, ka šīs saites ir pārrautas. Taču citas partijas un sabiedrība kopumā labi saprot, ka tas ir tikai formāls žests. Tādēļ no mūsu viedokļa nekas nav mainījies un nākotnē esam gatavi sadarboties galvenokārt ar centriski labējām partijām, bet nekādā gadījumā ar “Saskaņu”, jo viņi tomēr ir pārāk draudzīgi mūsu austrumu kaimiņam, kurš šobrīd ir ļoti nedraudzīgs ne vien pret Latviju, bet arī daudzām citām valstīm,” teica Krauze.

Līdzīgās domās ir arī “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Ābol­tiņa. “Līguma esamība vai neesamība ir tikai formalitāte. Jāskatās uz reālo darbību. “Saskaņa” bieži vien aizstāv kādas intereses, kuras dzirdam arī no kaimiņvalsts tribīnēm. Tādēļ līguma laušana ne “Vienotības”, ne manā personīgajā attieksmē pret “Saskaņu” neko nemaina,” uzsvēra Āboltiņa.

Visstingrāk pret jebkādu sadarbību ar “Saskaņu” iestājas Nacionālā apvienība (NA). “Problēma jau nav pats līgums, bet partija, kas gatava šādu līgumu slēgt un šo faktu aizstāvēt pat pēc Krimas okupācijas. Abstraktais paziņojums par līguma neaktualitāti nav nekas cits kā acu aizmālēšana naivajiem un aprēķins iekļūšanai valdībā. “Saskaņa” lielajās pašvaldībās ir pierādījusi, ka tā valdīšanā neapgrūtina sevi ar demokrātijas rāmjiem. Ja tā nokļūtu valdībā, ļoti ātri mainītos atslēgas cilvēki izpildvarā, specdienestu vadībā, mediju uzraudzībā, un vienīgais atbalsta kritērijs būtu pakļaušanās “Saskaņai”. Ja šī partija iegūtu centrālo varu Latvijā, tas nozīmētu mūsu Rietumu sabiedroto neuzticību un pakāpenisku novēršanos, pārkrievotu, korumpētu un nedemokrātisku Latviju,” brīdina NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

“Saskaņas” pārstāvju vidū lēmums par atteikšanos no līguma tiek vērtēts dažādi. Saeimas deputāts Ivars Zariņš to sauc par “labi pārdomātu soli”, bet vēl septembrī viņš paziņoja, ka “Saskaņas” līgums ar “Vienoto Krieviju” latviešiem esot otrs svarīgākais pēc līguma par dalību NATO. Toreiz viņš arī stāstīja, ka “Saskaņa” šo līgumu nesot kā smagu nastu, lai piesaistītu krievvalodīgos iedzīvotājus centriskai politikai un atrautu no radikālākiem politiskajiem spēkiem, un brīdināja: “Tiklīdz mēs pārtrauksim šo līgumu, atkal sāksies sabiedrības radikalizācija.” Tagad viņš skaidro, ka jau toreiz zinājis par lēmumu pārtraukt šo līgumu, bet ar saviem asajiem izteikumiem vēlējies izprovocēt valdošo spēku reakciju, kuri šo dokumentu izmanto, lai demonizētu “Saskaņu”: “Vēlējos likt diskutēt par šo līgumu, kamēr tas vēl nav zaudējis publisko aktualitāti, lai uzskatāmi pierādītu, cik liekulīgi un nepamatoti tiek veidoti argumenti pret mūsu partiju, piemēram, apgalvojot, ka šis līgums ir vajadzīgs “Saskaņai”, lai nezaudētu savu “maizes tēvu” labvēlību.” Jautāts, vai tagad sagaidāma viņa piesauktā sabiedrības radikalizēšanās, Zariņš paskaidro, ka par līguma izbeigšanu partija apzināti nav pati ziņojusi medijiem, līdz ar to tas ir kļuvis zināms tikai tagad, kad līdz parlamenta vēlēšanām atlicis mazāk par gadu un radikāli politiskie spēki nepagūs izveidoties. “Neizslēdzu, ka līguma laušanas dēļ mēs varētu pazaudēt kādus vēlētājus, bet esmu pārliecināts, ka atgūsim viņu uzticību, pierādot sevi kā apzinīgu varas partiju. Taču, ja pēc vēlēšanām citas partijas atkal vilks kādas jaunas sarkanās līnijas, lai tikai atstātu “Saskaņu” ārpus valdības veidošanas, tad tā būs kā eļļa ugunī, lai sabiedrībā uzliesmotu radikālas idejas,” brīdināja Zariņš.

Turpretim Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins (ievēlēts no “Saskaņas”, bet nav šīs partijas biedrs) neslēpj sašutumu par atteikšanos no līguma ar “Vienoto Krieviju”. “Tas tika izdarīts ar mērķi kļūt “pieņemamam” Latvijas valdošajiem; varbūt nākamgad, pēc Saeimas vēlēšanām, pieņems “Saskaņu” koalīcijā,” savā “Facebook” profilā raksta Mamikins. Viņš pārmet Ušakovam “pakārtošanos” citiem tā vietā, lai ieturētu stingru nostāju. “”Saskaņai” ir sadarbības līgumi arī ar citu valstu politiskajām partijām, piemēram, ar Ķīnas komunistisko partiju. Cik man zināms, līgumu ar ķīniešiem neviens negrasās pārtraukt. Man nav saprotams, kāpēc ir “jākautrējas” no sadarbības tieši ar Krievijas partiju?” retoriski jautā Mamikins.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Smīni vien, maita. Priekšā piesprausta sarkanbaltā lentīte acu aizmālēšanai, bet aiz muguras rokā duncis. Cik latviešu noticēs viņa viltībai un meliem? VIŅIEM nākošā gada vēlēšanās ir ĻOTI LIELA vēlēšanās PAR KATRU CENU ( negodīgi, viltojot, urnas bojājot, uzpērkot vēlētājus par naudu,nenormāli aģitējot latviešu pensionārus, piesaistot savējos par novērotājiem, aizklātā balsu skaitīšana naktī,- pēc vajadzības mainot, jo liecinieku nav ) PĀRŅEMT VARU MŪSU VALSTĪ. Nebūsim naivi, krievs ir un paliek krievs mūsu, latviešu vidū. Viņš ir ienācis mūsu zemē kā okupants, un nekad nebūs latvietis sirdī, nekad. Viņš vienmēr skatīsies uz savas roģinas pusi, tā – viņa Dzimtene, tēvu tēvu zeme. VIŅI MŪS GRIB APMUĻĶOT KĀ AITU BARU.

 2. … Vienigais veids, ka varam ievelet nacionali noskanotu un prolatvisku partiju topa, piemeram ka NA, nacionalas un latviskas valsts atdzimsanai, ir klatesosa Es un ANO kontrole velesanas gaita un tas rezultata likumigam un garantetam rezultatam !!!

  … Lidzsineja politiska propoganda un vestures viltojumivai aktualie meli, nesen atklatie meli no ‘trollu fermas’, bijuso un saistito okupantu shemas un pretvalstiskas vai pretlatviskas saistibas un izdaribas, musu pasu bijusas nomenaklaturas vaditas un uzpirktas propagandas milzigais iespaids uz parasto un naivo veletaju, so partiju uzturetais varas parspeks, demokratijai nepiederosa partiju staigasana un partiju jauncepsanas mahinacijas, atklati pierada vajadzibu arejo un oficialo instituciju piedalisanos Bezabrenes velesanas 2018.g. !!!

 3. Labs jautājums… Mamikin… varbūt dzirdēsim atbildes ???

 4. usakovs ir DUNCIS …LATVIJAS SIRDI……………….

 5. kriev ir KRIEVS……MELO ACIS SKATIDAMS…tads ari ir …usins..ar nazi aiz muguras

 6. Protams, ka acu aizmālēšana. Ja vēl atceramies, kas šo okupantu un masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušo (termins, cienījamie moderatori) izvirzīja tam mērķim, kuram SC bija izveidots 2005. gadā (avots: A. Ozoliņš “Sarkanzaļš vinegrets”,IR, 13.10.2017.,6. lpp).
  Jautājums vienīgi, cik daudz latviešu vidū ir lumpeņu, kuri nesaprot šo kremļa ielikteņu mērķus.
  Tāpēc jau pirms Ušakovs to paziņoja, I. Zariņš un Pimenovs aizgūtnēm centās iegalvot, ka Krievija ir Latvijas glābiņš.
  Cik viņi ir nožēlojami!

 7. ushakovs ir ruudits krievu hibridterorists,kura atrashanas briviba ir drauds cikveku droshibai?

 8. Neticu nevienam Latvijas politiķim, ne Ušakovam, kas apgalvo, ka Rīgā viss ir kārtībā, bet vēl jo mazāk Latvijas nacionālajām partijām. Vēl pirms īsa brīža tās apgalvoja, ka ar Saskaņu nevar iet kopā vienotā koalīcijā, jo tai ir līgums ar Putina partiju, tagad kad līgums zaudējis spēku, atkal maļ to pašu. Kamēr netiks mainīta valstī vēlēšanu sistēma, piedalīties vēlēšanās ir bezjēdzīgi, jo partijas ir sevi degradējušas.

  • Re,kā vajag nodarboties ar demagoģiju.No sākuma vienā teikumā, kaut ko negatīvu pateikt par to krievu midzeni un tad garā tirādē uzbraukt tās oponentiem.
   Laba skola “ivariņ” Kur apguvi propogondonu prasmi?

  • 0Kaut kam jau tici… nu beidz…. kims ir ok ???

 9. Gan jau Lembis dos komandu un zaļie trubas zemnieki pagulsies zem “Saskaņots ar centru” partijas.

 10. Kā tad, vilks sevi pasludina par veģeterieti, vēl mazliet teātra un būs vegāns!

 11. Viltīgs smaids, viltīgas domas……. Mana balss nekad nebūs un nav nekad bijusi sc.
  Domāju pieslieties šoreiz Visu Latvijai, jo esmu pret laimes meklētājiem, kas sevi sauc par kara cietējiem, tikai kaut kā neredzās, ka šie šeit paliek, jo viņiem vajag piķi, nevis mieru zem debesīm.
  Lai vai kā, bet šoreiz man tas visvairāk uztrauc, jo pasaulē pieaug terorisma draudi.

 12. MELO! SC vajag vēlētājus no latviešu vidus, lai tiktu pie varas Latvijā. Izgāzās Liepājas un Daugavpils pašvaldībās sagrābt varu, kaut izvērsa TIK NEKAUNĪGU UN PRETĪGU APMELOŠANAS KAMPAŅU!? Mums tagad jau jāsāk gatavoties tik pat PRETĪGAI, JA NE PRETĪGĀKAI MELU KAMPAŅAI pirms 13. Saeimas vēlēšanām! SC IR MELOJIS UN MELOS ARĪ TURPMĀK. Ja palasām visus SC deputātu izteiktos viedokļus par sadarbību ar ”Vienoti Krievijai” partiju, tad skaidrs par skaidrāku! SAVA MĒRĶA SASNIEGŠANAI – VARAS PĀRŅEMŠANĀ LATVIJĀ UN TĀS PIEVIENOŠANA KRIEVIJAI – SC IES KAUT VAI CAUR UGUNI UN ŪDENI. BAIDOS, KA TĀ VARĒTU BŪT ”DĀVANA” VALSTS 100-GADEI…………….

 13. Acis var aizmālēt tikai bezsmadzeņu būtnei,bet ne normālam cilvēkam,kurš šim ….. nekad nav ticējis un neticēs.

 14. Kas vispār tic ZZS, viņi Jūrmalā apvienojās un dala ko vien var sadalīt, jo arī godīgā Saskaņa kaut ko prasa par lojalitāti, zemes, amatus…tā visa ir slēpta korupcija, ko KNAB nevar atšķetināt…skumji
  Latvija atkopsies, bet tad tā sauksies Latvijas autonomija, kur pamatiedzīvotāji būs trešā daļa un tad arī tie būs veci cilvēki kuriem nav spēka kaut kur aiziet….gaidīs nāvi…

 15. Kāpēc atkal visi laipo un nevar nosaukt lietas īstajos vārdos!
  Ušakovs nevis aizmālē acis, bet MELO!

 16. Protams, ka Saskaņas sadarbības līgums ar partiju Vienotā Krievija ir tikai formālais iemesls, lai ar to nesadarbotos. Patiesībā ir tā, ka labējās – latviskās valdošās partijas negrib dalīties varā, un domā, ka varēs rullēt mūžīgi, bet pēc nākošajām vēlēšanām tik un tā būs pārkārtošanās, jo Vienotība ir uz iznīkšanas robežas, arī NA ar savu mūžīgo rusofobiju daudziem latviešiem ir pieriebusies…

  • Tas, ka NA ar savu nepārdomāti, pardomāto, sov. politiku ir pieriebusies – nemaina un nemainīs faktu, ka SC ir Kremļa draugi, tāpat ne SC ne NA politika nemaina faktu, ka pagaidam LATVIJĀ NAV BIJUSI PARTIJA, KAS BŪTU PATIESI – Nacionāla, labēja, vai jelkādi saistīta ar KOPĒJO NĀCIJAS IDEJU.
   ZZS – apvienojuši Zemniekus un Zaļos, kas ir smieklīgi un fenomenāli, jo divas pilnīgi dažādas ideoloģijas, beztam, tur ir visi bijušie čekisti
   NA – Improvizē nacionalism, bet patiesība ir perkamas M
   V – Ir sadirsusi visu, ko varēja sadirst
   SC – IR KRIEVIJAS PAGAIDU VALDĪBAS partija, kas gaida savu šaha atklātni -viniem izdevīgas ģeopolitiskās situācijas brīdī
   Pārejas sīkpartijas – mazi angv. cilveciņi – ar lielām ambīcijām un – neskaidriem sponsoriem

   Izeja – tautai izlasīt Satversmi un saprast, ka vara pieder mums – nevis viņiem – veidot, Nacionālu kustību, līdzīgu kā 1918. Ārkārtas padome, vai 1988. Tautas fronte.
   SAPRAST KA PARMAIŅAS SAKAS TAD, KAD IESAISTĪSIES PATS.
   MUMS IR SĪKPARTIJU PARLAMENTS UN SABIEDRĪBA – Pareizi būtu, ka sabiedrībā būtu trīs politiskie virzieni un parlamentā – ne vairak par trim partijām, kas sadalītu balsis.
   Vēlēsanās piedalās mazākums – Tad pie velna, ko jūs gribat????

   • Zamechanije. Edinoj naciji v Latviji net, i uze ne budet nikogda! Estj vi i mi, i nas razniji interesi i celi.
    V vshem hutorskom bolote nichego uze izmenitj neljzja!

  • Māri, Jūsu komentārs ir absolūti patiess. Vēl vairāk, labējās partijas dara visu, lai Latvija būtu sadrumstalota, jo “duļķainā ūdenī” vieglāk “zvejot”.

Draugiem Facebook Twitter Google+