×
Mobilā versija
+6°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
1. marts, 2012
Drukāt

Lindermanam 2014.gadā būs likumīgas tiesības iesniegt naturalizācijas pieteikumu

lindermans_leta3

Neatkarīgi no tiesāšanās biedrības “Dzimtā valoda” līderim Vladimiram Lindermanam pēc diviem gadiem būs likumīgas tiesības iesniegt naturalizācijas pieteikumu. Lindermanam gan pilsonības iegūšana var izpalikt trīs gadījumos, proti, ja viņš nenokārto eksāmenu, par viņu ir negatīvs drošības iestāžu atzinums un pilsonību viņam atsaka valdība.

Labi latviešu valodu protošais Lindermans pašlaik tiesājas ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP), lai tā pieņemtu viņa naturalizācijas iesniegumu. Pirmās instances tiesa nolēma pārvaldei uzlikt par pienākumu izskatīt Lindermana naturalizācijas iesniegumu, taču pārvalde tiesas lēmumu pārsūdzēja apelācijas instancē – Administratīvajā apgabaltiesā, kura lietu skatīs 2013.gada 10.aprīlī. Pēc tam vēl spriedumu būs iespēja pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

Ja 2014.gadā tiesāšanās dažādu iemeslu dēļ vēl notiks, neatkarīgi no galīgā tiesas sprieduma Lindermans šajā gadā iegūs tiesības PMLP iesniegt naturalizācijas pieteikumu, jo saskaņā ar likumu viņš būs Latvijā nodzīvojis piecus gadus, aģentūrai BNS apstiprināja PMLP pārstāvis Andrejs Rjabcevs.

Ja Lindermans veiksmīgi nokārtos valodas un vēstures eksāmenu, PMLP par Lindermanu kā jebkuru pilsonības pretendentu lūgs drošības iestāžu atzinumu.

Ja atzinums būs nelabvēlīgs, Lindermanam ceļš uz pilsonības iegūšanu būs slēgts, taču pozitīva atzinuma gadījumā Lindermanam pilsonību var nepiešķirt valdība, kas pieņem galīgo lēmumu par pilsonības piešķiršanu pilsonības pretendentiem, apstiprināja Rjabcevs.

Jau ziņots, ka PMLP paskaidrojumos tiesai norāda, ka Lindermans par savu pastāvīgās dzīvesvietas valsti no 2002.gada novembra līdz 2008.gada martam bija izvēlējies Krieviju, proti, faktiski tur dzīvojis, bet Latvijā savu dzīvesvietu atkārtoti deklarējis tikai 2009.gadā. Tādējādi viņam naturalizācijas iesnieguma iesniegšanas brīdī 2010.gada 7.jūnijā pastāvīgā dzīvesvieta Latvijā nebija vismaz piecus gadus, līdz ar to viņš neatbilst Pilsonības likuma prasībām.

Ņemot vērā, ka laikā no 2000.gada 27.novembra līdz 2009.gada 8.jūlijam Lindermanam nav bijusi deklarēta dzīvesvieta Latvijā, kā arī to, ka viņš laikā no 2002.gada novembra līdz 2008.gada martam ir dzīvojis Krievijā, PMLP uzskata, ka naturalizācijas iesniegums nav izskatāms.

Jau ziņots, ka Lindermana cīņu biedrs otrs biedrības “Dzimtā valoda” līderis Jevgēnijs Osipovs šovasar kārtos naturalizācijas eksāmenu. Abu pārstāvētā biedrība bija iniciators referendumam par oficiālu divvalodību Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+