×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. februāris, 2012
Drukāt

LLU absolvents dibina savu stipendiju

Foto-www.uldis-salajevs.lvFoto-www.uldis-salajevs.lv

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) absolvents un Eiropas Savienības ārlietu dienesta darbinieks Uldis Šalajevs (attēlā) 28.janvārī parakstījis dokumentus par savas stipendijas iedibināšanu, aģentūru LETA informēja LLU pārstāve Ilvija Gaidukoviča. Stipendijai viņš ik mēnesi ziedos 120 latu no paša nopelnītiem līdzekļiem, šādi atbalstot citus studējošos jauniešus.

Šī LLU Attīstības fondā ir pirmā universitātes absolventa dibināta stipendija, citas fonda stipendiju programmas, atceroties savu dzimteni, dibinājuši ārzemju latvieši vai, atbalstot labākos jaunos speciālistus, īsteno dažādi Latvijas uzņēmumi.

2007.gadā, pabeidzot LLU, Šalajevs ieguvis augstāko profesionālo bakalaura grādu informācijas tehnoloģijās.

Šalajeva stipendiju konkursa kārtībā piešķirs vienam Lauku inženieru, Meža, Tehniskās, Pārtikas tehnoloģijas un Informācijas tehnoloģiju fakultātes studentam uz vienu semestri, izmaksājot 120 latus mēnesī. Uz šo stipendiju var pretendēt LLU pilna laika inženierzinātņu pamatstudijās studējošie, kuri ir pabeiguši vismaz 1.kursa 1.studiju semestri un kuriem ir labas, teicamas un izcilas sekmes, pieredze pētniecības darbu veikšanā un dalība zinātniskajās konferencēs ar referātiem. Pretendentiem labi jāpārvalda svešvalodas, kā arī jāveic aktīva sabiedriskā darbība LLU vai ārpus tās.

Šalajevs kā galveno stipendijas dibināšanas iemeslu min savas dzīves personīgo pieredzi: “Pateicoties Vītolu fonda stipendijām, man bija iespēja sākt studijas un iegūt augstāko izglītību. Esmu bijis arī LLU Senāta stipendiāts, un šī stipendija man bija ne tikai finansiāls atbalsts, bet arī ļoti liels pagodinājums. Absolvējot universitāti, man prātā palika doma, ka jāpalīdz citiem, un tagad man ir tāda iespēja. Ir svarīgi dalīties ar to, kas tev pieder, jo, iespējams, kādam citam šī palīdzība dzīvē var būt izšķiroša,” saka Šalajevs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+