Laukos
Bizness

LLU konferencē diskutēs par jaunākajām zinātnes atziņām lauksaimniecībā0


Kviešu lauks Dobeles novadā.
Kviešu lauks Dobeles novadā.
Foto-LETA

Lai popularizētu jaunākās zinātnes atziņas un praktisko pieredzi laukkopības, dārzkopības un lopkopības nozarē, Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) šonedēļ norisināsies zinātniski praktiskā konference “Līdzsvarota lauksaimniecība”.

Kā informē pasākuma rīkotāji, konferencē aicināti piedalīties lauksaimniecības zinātnisko iestāžu pārstāvji, Zemkopības ministrijas speciālisti, konsultāciju dienesta darbinieki, lauksaimnieku biedrību pārstāvji, uzņēmumu vadītāji, pakalpojumu sniedzēji un topošie lauksaimniecības speciālisti.

Konferences laikā notiks plenārsēde par biozinātnes ilgtspējīgas attīstības iespējām Latvijā, kā arī darbs tematiskajās sekcijās par nozarei aktuālajiem jautājumiem.

Konference tiks atklāta ar plenārsēdi, kur tiks diskutēts par lauksaimniecības aktualitātēm, finansējumu zinātnei, lauksaimniecības nākotni jauniešu skatījumā, valsts pētījumu programmu sniegumiem, glifosātiem, hidroloģiskā režīma īpatnībām, kā arī par augsnes agroķīmisko īpašību rādītājiem un ciltsdarba attīstības perspektīvu lopkopībā.

Savukārt tematiskās sekcijas būs par tādām tēmām, kā VPP “AgroBioRes” projekta “Augsne” pētījumi, lauksaimniecības zemes apsaimniekošana, dārzkopības un piena lopu pētījumi, kā arī zinātniskie pētījumi lopkopībā.

Līdztekus plenārsēdei un tematiskajām sekcijām būs izvietoti 30 stenda ziņojumi par tēmām laukkopībā, dārzkopībā un lopkopībā.

Visi konferences ziņojumi apkopoti rakstu krājumā, ko saņems ikviens reģistrētais konferences dalībnieks.

Pasākumu rīko LLU Lauksaimniecības fakultāte, Latvijas Agronomu biedrība un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmija.

Zinātniski praktiskā konference “Līdzsvarota lauksaimniecība” notiks ceturtdien, 22.februārī, LLU telpās Lielā ielā 2, Jelgavā. Sākums plkst.10.

LA.lv