×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. marts, 2015
Drukāt

LTV trešo programmu krievu valodā veidos sadarbībā ar Igauniju (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Televīzija (LTV) trešo programmu krievu valodā veidos sadarbībā ar Igauniju, arī plānotās kanāla izmaksas ir līdzīgas kaimiņvalsts aprēķiniem. Patlaban turpinās detalizētāka koncepcijas izstrāde, un līdz tās apstiprināšanai Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) konkrētas summas un programmas saturu LTV neatklāj.

Koncepcija apstiprināšanai NEPLP varētu tikt iesniegta tuvākajās nedēļās.

Kā pastāstīja LTV vadītājs Ivars Belte, LTV trešās programmas koncepcija paredz veidot LTV1 tipam un “noskaņojumam” līdzīgu kanālu, kuru veidotu autori un producenti, kuri paši ir krieviski runājoši un pārzina šīs auditorijas problēmas, intereses un dzīvesveidu.

Plānots, ka atsevišķa redakcija varētu būt arī sociālajiem tīkliem, kuros komunicēt ar gados jaunāku publiku.

Tā kā Latvijai šajā jautājumā ir gandrīz identisks skatījums ar Igauniju, patlaban notiek “sadarbības aktivizācija” ar kaimiņvalsti piecos sadarbības punktos. Igaunija sadarbībai jau piekritusi.

Kā norāda Belte, plānots, ka Latvija ar Igauniju varētu veidot kopīgu kanāla zīmolu, kā arī kopīgi reprezentēt tā imidžu un vērtības. Iecerēts, ka abu valstu krievu valodā raidošo kanālu dizains un noformējums būs vienāds, tādā veidā dalot izmaksas starp abām valstīm. Tā izveidei paredzēts piesaistīt kvalitatīvus dizainerus.

Latvija un Igaunija veidotu arī kopīgus iepirkumus. Tāpat abas valstis sadarbotos satura ražošanā, kā piemēru Belte minēja bērnu raidījumu veidošanu.

Runājot par LTV patlaban aprēķināto summu šādas programmas izveidei un darbībai, Belte norādīja, ka konkrētākas summas tiks izpaustas pēc koncepcijas apstiprināšanas NEPLP. Pēc tam tā būs politiska izšķiršanās, vai un cik naudas piešķirt šāda kanāla izveidei. Belte vien iezīmēja, ka LTV aprēķinātā summa ir “diezgan līdzīga” kā kolēģiem Igaunijā.

Viņš arī uzsvēra, ka LTV neiestājas veidot kanālu par jebkuru nosaukto summu. “Nebūs tā – ja atradīsies 30% no vajadzīgajiem līdzekļiem, mēs priecīgi teiksim – jā, esam gatavi veidot sliktākas kvalitātes produktu, jo šī ir cilvēku kategorija, kura mums ir mazāk svarīga.” Belte norāda, ka LTV ir savi kvalitātes standarti un redzējums, no kuriem LTV negribētu atkāpties.

Patlaban koncepcija ir darba procesā, tuvākajās nedēļās to varētu iesniegt NEPLP apstiprināšanai. “Pirmajā lasījumā” NEPLP to jau akceptējusi. Ja tā tiks apstiprināta un tajā iekļautās izmaksas saskaņotas ar NEPLP, tad LTV arī plašākai publikai atklās detaļas, summas un plānus. Viņš pieļauj, ka pēc tam sekos ierosinājumi un labojumi, līdz ar to, kad varētu būt gatavs galējais šī plāna variants, viņš neprognozē. Belte norāda, ka jau patlaban par LTV plānu izskan daudz kritikas, tādēļ televīzija no politiķiem gaida “darba uzdevumus”, kas būtu jāņem vērā koncepcijas izstrādē, taču līdz šim nevienu ierosinājumu nav saņēmusi.

LTV plāno jau tuvākajās nedēļās nonākt pie konkrētāka redzējuma un tad koncepciju iesniegt NEPLP.

Kā vēstīts, NEPLP 19.martā pieņēma lēmumu veidot LTV trešo programmu krievu valodā.

Plānots, ka tā būs pieejama 2016.gada otrajā pusē un programmas saturs tiks veidots krievu valodā, apraides teritorija būs visa Latvija. Vienlaicīgi iecerēts, ka tiek veidots “reģionālais logs” – reģionāli/vietēji veidota satura rādīšana Latgales iedzīvotājiem.

Jau ziņots, ka decembrī Igaunijas valdība nolēma no valsts budžeta piešķirt 2,5 miljonus eiro Sabiedriskās raidorganizācijas (ERR) telekanālam, kas raidīs krievu valodā. Atbilstoši ERR aprēķiniem kopumā krievu telekanāla startam vajadzīgas investīcijas 3,56 miljonu eiro apjomā.

Sagaidāms, ka telekanāls sāks strādāt 2015.gada 1.septembrī vai arī 2016.gada 1.janvārī. Vienas krievu kanāla sezonas izmaksas būs 3,98 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Lielāku stulbumu grūti iedomāties! Un kur ir kanāls mandarīnu valodā? Kāpēc citi iebraucēji atstāti bez uzmanības? Kāpēc nav kopīga kanāls visās trijās valstīs igauņu , latviešu un lietuviešu valodā. Kādēļ vietējiem mankurtiem ļauj mērkaķoties ar kaut kādu krievu pasaules atvasinājumu?

 2. kur šeit ir integrācija? Atbildēt

  vai plānotais projeks ir zem “integrācijas ” izkārtnes? Ja jā, tad kur šeit ir integrācija? .. Ko? Vai atkal lienam uz vēdera ārvalstu vēstniecību priekšā?

 3. Belte atnāca no krievu Pirmā Baltijas kanāla un, tavu brīnumu, top krievu kanāls LTV. Murgs.

  • Tā visticamāk nav sagadīšanās. Vēl var tikai piebilst,liekas ka darbā Belti pieņēma zināmais Dimants.

 4. latvietis parastais Atbildēt

  jautājums jau ir par kanāla saturu
  ja viš būs tikpat garlaicigs kā jau esošie valsts kanāli, tad nekādu auditoriju nepiesaistīs, lai kādā valodā tur runātu. tāpat neko nedos ja tur 24×7 raidīs rietumu propogandas melus objektīvas informācijas vietā, ari tad neviens to neskatīsies.
  tā ka problēma jau ir saturā. protams ka ar oponentu jārunā valodā ko tas saprot, nav nozimes teikt savu sakāmo latviski, ja viš latviski neklausās, tikpat labi tad var ķīniski raidīt. bet ja nebus satura tad ari vienalga kādā valodā raida, kaut etiopiešu, ari nesaturigus raidijumus neviens neskatīsies

Draugiem Facebook Twitter Google+