×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

LU rektors Auziņš kritizē IZM ierēdniecību (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Universitātes (LU) rektors Mārcis Auziņš kritizē Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ierēdniecību, kura darba kvalitāte varētu būt ievērojami augstāka.

“Vēl lielāks izaicinājums šobrīd ir Izglītības un zinātnes ministrijas ierēdniecība, kuras darba kvalitāte varētu būt, es teikšu ļoti maigi – ievērojami augstāka, protams, ministrs viens pats nav karotājs. Ja viņa aparāts, viņa darbinieki strādā, tad ir cerība uz rezultātu,” piektdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja lielākās Latvijas augstskolas rektors.

Viņš minēja, ka, piemēram, otrdien, 25.novembrī, Ministru kabinetā bija jāpieņem noteikumi par zinātnes reorganizāciju, kas tika gatavoti gadu, vairākas reizes tika atlikti, jo nebija kvalitatīvi. Otrdien tie tika pieņemti, bet “pieņēma tikai tādēļ, ka vienkārši atlikt nevar, citādi valsts pazaudēs naudu, bet kvalitāte zema”. Trešdien, Valsts izglītības attīstības aģentūrā notika diskusija par zinātnes finansējuma efektivitāti un struktūrfondiem. “Ierēdņi atnāk tad, kad konference jau ir sākusies, desmit minūtēs nolasa cita ierēdņa sagatavotu referātu. Pazūd,” stāstīja Auziņš.

Savukārt ceturtdien notika Latvijas Zinātņu akadēmijas pilnsapulce, kas ir gada lielākais notikums zinātnē. “No sākuma līdz beigām piedalās atbildīgās Saeimas komisijas vadītājs, ir atnācis veselības ministrs, kuram daļēji ir saistība ar šo nozari, no IZM nav neviena cilvēka, neviena ierēdņa, pasākums vienkārši tiek ignorēts,” teica Auziņš.

“Tas nozīmē, ka tās saites ar nozari un vēlme reāli saprast, kas notiek nozarē, ir ļoti zema,” uzskata LU rektors.

Viņš atzina, ka zināmu optimismu vieš jaunās izglītības un zinātnes ministres Mārītes Seiles izvēlētie padomnieki, piemēram, zinātnieks Vjačeslavs Kaščejevs. Bet pati ministre vēl tikai pozicionējas augstākās izglītības un zinātnes jomā.

“Man šķiet, ka jaunai ministrei vēlme kaut ko darīt ir. Redzēs, cik ilgi viņai pietiks enerģijas,” piebilda rektors.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Mārcis Auziņš apvainojies Atbildēt

  Mārcis Auziņš apvainojies, ka Latvijas Zinātņu akadēmijas pilnsapulcē nebija klausitāji no ministrijas?
  Ak tā, Zinātņu akadēmijas pilnsapulce “ir gada lielākais notikums zinātnē”.
  Kas tad tur tā notika? Ne vārda. Kas tad ZA vispār notiek? Zinātne, pētīšāna, izglītība? Nē. Pilnsapulce! ZA ir okupācijas laika rēgs.
  LU rektors uztraucas publiski par ierēdņiem, kuri – visticamāk – absolvējuši – LU. Vai Mārcim Auziņam nebūtu jārūpējas par to, ka “gada lielākais notikums zinātnē” notiktu LU?
  Mārcis Auziņš – savu laiku par LU rektoru nokalpojis.

 2. briseļlāčuku pārvaldītajā valstiņā- papīrs, papīrs un vēlreiz papīrs! Neko citu, nekam citam nekalpot- tikai papīram, direktīvai, regulai, nu, vēl, protams, ierēdnim “no augstāka plaukta”, kurš ir dižāks iztapoņa briseļlāčuku partijeles ministrējošajam pakalpiņam… “Tie, tur – lejā”- viņu taču vienkārši nav! Zinātne? Izglītība? Tautsaimniecības attīstības vajadzības?!? Kas tās tādas?! Zinātnieks, skolotājs- kam tie vajadzīgi?! Lai iet mežā strādāt, kā briseļlāčuka ieliktene jau ieteikusi! Nožēlojami un pretīgi!

 3. “Tas nozīmē, ka tās saites ar nozari un vēlme reāli saprast, kas notiek nozarē, ir ļoti zema,” uzskata LU rektors.

 4. IZM bez bailēm var samazināt ierēdņu skaitu par 70% un nekas nemainīsies!
  Iedomājaties ka tieši tendēti uz izglītības iestādēm ir tikai ap 25 % ierēdņu!
  Vai te ir kas piebilstams?Liekas ka visi to redz un zina…bet klusē.
  Vai neredzam ka ir pagājis minibruncīšu un iztapoņu laiks?
  Skolotāju mēlē to varbūt ka var nosaukt-B A R D A K S

Draugiem Facebook Twitter Google+