×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
27. jūlijs, 2016
Drukāt

LU sāk papilduzņemšanu pamatstudiju un maģistra programmās

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Indriķis Muižnieks

Latvijas Universitātē (LU) sākusies papildu uzņemšana pamatstudiju un maģistra programmās. Papildu uzņemšana notiek fakultātēs un tajās studiju programmās, kurās ir pieejamas brīvās budžeta vai maksas studiju vietas.

LU budžeta studiju vietas ir tās, ko LU piedāvā, izmantojot savus iekšējos resursus, jauno infrastruktūru – pērn jaunatklāto Dabaszinātņu akadēmisko centru, un pievienoto institūtu personāla kapacitāti, skaidro LU rektors Indriķis Muižnieks. Šīs budžeta vietas ir, piemēram, Fizikas un matemātikas fakultātes programmās, Vēstures programmās un vēl citviet.

Valsts budžeta vietas pamatā ir aizpildītas gandrīz visās pamatstudiju programmās. Ar piedāvātajām maksas studiju vietām un atlikušajām brīvajām budžeta vietām LU papildu uzņemšanā var iepazīties LU portālā sadaļas “Gribu studēt!” apakšnodaļā “Papildu uzņemšana”.

“Sākot ar šo nedēļu un beidzot ar augusta pēdējo nedēļu, Latvijas Universitātē notiek papildu uzņemšana,” detalizētāk skaidro LU Studentu servisa direktors Jānis Saulītis.

Lai arī Latvijā liels vidusskolu absolventu skaita krituma salīdzinājumā ar 2015.gadu – gandrīz par 8%, LU paplašinājusi savu tirgus daļu uzņemto studentu skaitā, uzsver LU rektors, tas lielākoties ir pateicoties pieteikumu pieaugumam LU dabaszinātņu programmās par vairāk nekā 5% attiecībā pret pagājušo gadu. Visvairāk studentu pieteikumu ar pirmo studiju prioritāti LU ir datorzinātnē un medicīnā.

Līdz ar jaunā studiju gada sākumu šoruden pirmoreiz Latvijas Universitātē studentiem sociāli un akadēmiski adaptēties augstskolā palīdzēs studentu kuratori. Studentu kuratori informēs studējošos par aktualitātēm studiju procesā, sniegs atbalstu LU materiālās bāzes izmantošanā, tostarp LU bibliotēkas un e-resursu izmantošanā, sniegs individuālu atbalstu tiem studējošajiem, kuriem ir grūtības iekļauties Latvijas Universitātes akadēmiskajā vidē, kā arī rīkos saliedēšanas pasākumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+