Pasaulē
Vēsture

Luksorā atklātas divas iepriekš nezināmas Jaunās valsts laika kapenes0

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Ēģipte sestdien paziņojusi, ka valsts dienvidu pilsētā Luksorā, kura slavena ar saviem senvēstures pieminekļiem, atrastas vēl divas kapenes, ziņo pasaules mediji.

Abas ir no jaunās valsts perioda, laika pirms aptuveni 3500 gadiem, un tās atrastas Nīlas rietumkrastā, teritorijā, kurā bija parasts apbedīt augstmaņus un augstākos ierēdņus. Ēģiptes varasiestādes izteikušas cerību, ka jaunais atradums varētu dot jaunu sparu pēdējo gadu nemieros panīkušajai tūrisma nozarei.

Vienā no apbedījumiem ir no kleķa būvēts priekškambaris, no kura sešus metrus garš tunelis ved uz četrām sānu telpām. Diemžēl apbedījumā kādā vēstures brīdī pabijuši laupītāji, – tajā atrasti galvenokārt koka sarkofāgu fragmenti, taču arī apgleznotas koka maskas, māla trauki, aptuveni 450 statuetes un linaudeklā ietīta mūmija, domājams, kāds ierēdnis. Kartušā ierakstīts faraona Tutmosa I vārds.

Savukārt netālu izvietotajās Hatšepsutas kapenēs Ēģiptes Senlietu ministrs Hāleds al-Anani pirmo reizi atvēra tās galveno svētnīcu, kas pazīstama kā “visu svētumu svētums”.

Saistītie raksti
LA.lv