×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2012
Drukāt

LVM pērn nopelnījuši Ls 50,98 miljonus

Foto-LETAFoto-LETA

AS “Latvijas Valsts meži” (LVM) pērn strādājusi ar 50,98 miljonu latu peļņu, liecina uzņēmuma revidētais pagājušā gada darbības pārskats. Tas ir par 34,9% mazāk nekā 2010.gadā, kad LVM nopelnīja 78,32 miljonus latu.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka LVM apgrozījums 2011.gadā bija 214,72 miljoni latu – par 0,6% mazāk nekā 2010.gadā, kad kompānijas apgrozījums bija 215,97 miljoni latu.

Uzņēmuma vadības pārskatā teikts, ka LVM pārvalda un apsaimnieko 1,62 miljonus hektāru Latvijas Republikas zemes, tai skaitā 1,59 miljonus hektāru meža zemes, no kurām 1,4 miljoni hektāru ir mežs. Dabas aizsardzība ir galvenais mērķis, apsaimniekojot 0,31 miljonu hektāru. Savukārt 0,074 miljonos hektāru apsaimniekošanas mērķis ir rekreācija un vides izziņa. Saimnieciskā darbība ar mērķi ražot augstvērtīgu koksni tiek plānota 1,3 miljonos hektāru zemes.

Pērn gūtie ieņēmumi bijuši par 27,4 miljoniem latu lielāki, nekā plānots, tai skaitā ieņēmumi no koksnes pārdošanas pārsniedza budžetā plānoto par 24,1 miljonu latu. Ieņēmumu pārpildi galvenokārt ietekmējušas augstākas apaļkoksnes sortimentu pārdošanas cenas. Ieņēmumus no sortimentu pārdošanas ietekmējusi arī koksnes piegāde caur noliktavām ostās, kas tika sākta 2009.gadā. Pērn caur ostām nosūtīti 285 kuģi, tai skaitā 32 kuģi ar šķeldu.

Mazāki par budžetā plānoto ir ieņēmumi no augošiem kokiem, ko ietekmējusi ilgtermiņa mežizstrādes līgumu partneru nepietiekamā interese.

LVM kopējās izmaksas bijušas par 17,4 miljoniem latu lielākas, nekā budžetā plānots. Izmaksu pieaugumu būtiski ietekmējuši 12,1 miljona latu uzkrājumi šaubīgo parādu norakstīšanas izmaksām (nepieejamie naudas līdzekļi “Latvijas Krājbankā”). Lielākas par plānoto bijušas arī apaļkoksnes sortimentu sagatavošanas un pievešanas izmaksas, kas galvenokārt saistīts ar intensīvo snieglaužu izstrādi pirmajā pusgadā, lielākām mežizstrādes pakalpojumu cenām un lielāku pievešanas attālumu.

Kopumā ieņēmumi no apaļkoksnes sortimentu pārdošanas bijuši 185,30 miljoni latu, no augošu koku pārdošanas – 22,73 miljoni latu, no šķeldu pārdošanas enerģijas ražošanai – 2,97 miljoni latu, no meža koku sēklu un stādu pārdošanas – 1,68 miljoni latu, no zemes nomas un zemes dzīļu pārdošanas – 0,90 miljoni latu, no rekreācijas un medību pakalpojumiem – 0,47 miljoni latu, no medību tiesību nomas – 0,44 miljoni latu, citi ieņēmumi – 2,01 miljons latu, procentu ieņēmumi – 1,23 miljoni latu.

Pērn nodokļos samaksāti 34,7 miljoni latu. Dažādiem mērķiem ziedoti četri miljoni latu.

2011.gadā mežs atjaunots 11,7 tūkstošu hektāru platībā ar ilgtermiņa meža kapitāla apsaimniekošanas plānā paredzētajām koku sugām. Jaunaudzes koptas 31,6 tūkstošos hektāru.

Pērn ekspluatācijā nodoti 376 kilometri meža autoceļu, tai skaitā 235 kilometri ceļu rekonstruēti un 141 kilometrs uzbūvēts no jauna. To būvniecībā investēti 17,7 miljoni latu. Būvniecības procesā atrodas objekti ar kopējo garumu 529 kilometri.

2012.gadā LVM plāno iegūt Mežu uzraudzības padomes (FSC) sertifikātus Dienvidkurzemes, Austrumvidzemes, Ziemeļlatgales un Dienvidlatgales reģionā, kā arī nodrošināt ilgtspējīgu meža apsaimniekošanas un koksnes plūsmas sertifikātu (FSC, PEFC) esamību visos reģionos.

Plānots veicināt ģeotelpiskās informācijas izmantošanu ražošanas procesos, veicināt jaunu un augstākas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu ieviešanu, meklējot iespējas iesaistīties enerģijas ražošanā no koksnes biomasas.

Plānots īstenot projektu koksnes kā materiāla pielietošanas veicināšanai, palielināt vides izglītības projektos un kampaņā “Nemēslo mežā” iesaistīto cilvēku skaitu, sākt jaunus un turpināt iesāktos izpētes un attīstības projektus, tostarp turpināt pētīt alternatīvo metožu efektivitāti aizsardzībai pret smecernieku bojājumiem.

2012.gadā iecerēts arī sagatavot līgumpartneru mācību plānu atbilstoši ražošanas prasībām, ieviest kompetenču pieeju uzņēmuma procesos.

Vienīgais LVM akciju turētājs ir valsts Zemkopības ministrijas personā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+