Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

LVRTC valdes aiziešanas aizkulises: aptur ES maksājumus platjoslas interneta projektam2


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Pexels

Par Eiropas Savienības fondu finansējumu atbildīga Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) apturējusi maksājumus 50 miljonus eiro vērtajā platjoslas interneta projektā, ziņo LTV raidījums “de facto”.

Raidījums skaidro, ka problēmas un nesaskaņas ap šo projektu ir viens no galvenajiem iemesliem Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes (LVRTC) aiziešanai.

“de facto” ziņo, ka iemesls maksājumu apturēšanai ir gan neskaidrības projekta mērķu izpildē, gan iekšējie konflikti starp projekta īstenotājiem un savstarpējās pretenzijas.

Projekta mērķis ir uzbūvēt jaudīgus kabeļus no novadu pilsētām līdz apdzīvotām vietām un katram Latvijas iedzīvotājam nodrošināt pieeju labam internetam. Tagad norit projekta 2.kārta, kurai par 2,5 miljoniem piesaistīja īstenotāju – pilnsabiedrību, kas sastāv no diviem uzņēmējiem “Corporate consulting” un “Divpunkts”.

Šogad vairākas valsts iestādes, tostarp Satiksmes ministrija, saņēma “Corporate consulting” īpašnieka Aigara Cerusa sūdzību. Tajā apgalvots – pirms diviem gadiem sadarbību ar otru firmu, “Divpunkts”, viņam esot uzspiedis LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Bijušais LVTRC priekšnieks Bokta apgalvo, ka iepirkumu nav ietekmējis: “Absolūts blefs un nepatiesa informācija.” To, ka “Divpunkts” bija “sarunāts” un no LVRTC puses uzspiests partneris, noliedz tā vienīgais īpašnieks un vadītājs Valentīns Giņko.

LTV skaidro, ka apvainojumi negodīgā iepirkumā nav vienīgais. Savstarpējo pretenziju te daudz. Ceruss apgalvo, ka LVRTC un Giņko koordinētu darbību dēļ nav saņēmis 100 000 eiro par padarītu darbu. Giņko apgalvo – Ceruss neiesniedz dokumentus, kas pierāda, ka darbi tiešām veikti.

Savstarpējās sūdzības tagad nonākušas policijā, un tur uzsākta pārbaude. Tikmēr par Eiropas Savienības finansējumu atbildīga CFLA visam platjoslas interneta projektam apturējusi maksājumus. Maksājumi apturēti pēc sūdzības saņemšanas.

Tieši šie notikumi noveduši pie LVRTC valdes aiziešanas. LTV pieļauj, ka tuvākajā laikā satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) bija plānojis valdi atlaist, bet LVRTC vadība politiķi apsteidza un atkāpās pati.

Raidījums piebilst, ka jau kopš rudens CFLA nesaņem pārliecinošus skaidrojumus, kāpēc interneta piekļuves punkti izbūvēti konkrētajās vietās un kāpēc bieži vien izmantota visdārgākā tehnoloģija.

Saistītie raksti

“LVRTC nespēj izstāstīt, kāpēc konkrētā vietā ir nepieciešams konkrēts interneta piekļuves punkts. Ir izstrādāta metodika, bet pēc šīs metodikas nevaram izsekot to, kurā vietā īsti šis punkts ir jārok un kāpēc. Mēs sagaidām pamatojošos dokumentus. Nevis piemēru, nevis prezentāciju, nevis stāstu,” LTV skaidroja CFLA direktors Mārtiņš Brencis.

Bijušais LVTRC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta skaidro: “Mēs esam gatavi pamatot, mums ir viss, lai visu izdarītu, jebkādas bažas šajā projektā. Nav neatrisināmas lietas.”

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
“Latvijā ir sākusies 5G ēra.” “Tele2” paziņo par 5G tehnoloģijas iedarbināšanu
8 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
VNĪ: Digitalizācija – vienīgais loģiskais ceļš būvniecības nozares attīstībai Latvijā
8 stundas
Raivis Šveicars
Ekonomika
OIK no rēķiniem pārcels uz budžetu: ko ministrija domā ar “piesārņotājs maksā”?
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai reģionālās augstskolas saglabāsies? Saruna ar Ventspils Augstskolas rektoru Kārli Krēsliņu
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Septiņas dienas valdīs vasarīgi silti laika apstākļi: jaunākā prognoze
6 stundas
FG
Franks Gordons
Pasaulē
Franks Gordons: Mostas “slēpti ārzemju aģenti”
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Marokā piespriež nāvessodu par skandināvu tūristu slepkavību
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Kādi izskatīsimies vecumā: “FaceApp” tapusi Krievijā. Vai tā ir droša?
44 minūtes