Mobilā versija
-3.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
2. septembris, 2014
Drukāt

Vecais Stenders mācīja augt gudrībā

Foto - Māra LibekaFoto - Māra Libeka

“Vecais Stenders mācīja latviešiem augt gudrībā no burta līdz debesīm,” šī rakstnieces Māras Svīres atziņa ir izlasāma Gothardam Frīdriham Stenderam (1714 – 1796) veltītajā piemiņas zīmē Sunākstes pagasta centrālajā laukumā, ko atklāja par godu viņa 300 gadu jubilejai. 
To veidojis tēlnieks Visvaldis Asaris.

Stendera trīssimtgadē Rīgā un Jelgavā no 4. līdz 6. septembrim notiks starptautiskas zinātniskās konferences. Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā 4. septembrī atklās Stendera darbu izstādi, kur cita starpā varēs aplūkot viņa darināto globusu un veļasmašīnas modeli. Bet 5. septembrī Jelgavas vēstures un mākslas muzejā notiks Stendera ziņģu koncerts.

Pievienot komentāru

VIDEO: Pārdaugavā no kravas automašīnas izbirst kastes ar alu (1)Rīgā šodien, kravas automašīnai strauji bremzējot, uz ielas izbirušas kastes ar alu, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Līna Kaļķe.
"Jā, jā, jā, kļūdījāmies!" Auto žurnālists Pauls Timrots par "Zebras" traci (2)“Jā, jā, jā, kļūdījāmies! Esam gatavi saņemt līgumā noteikto sodu par pērnā gada sižetiem, kas tapa sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.
Draugiem Facebook Twitter Google+