Mobilā versija
+7.6°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
2. septembris, 2014
Drukāt

Vecais Stenders mācīja augt gudrībā

Foto - Māra LibekaFoto - Māra Libeka

“Vecais Stenders mācīja latviešiem augt gudrībā no burta līdz debesīm,” šī rakstnieces Māras Svīres atziņa ir izlasāma Gothardam Frīdriham Stenderam (1714 – 1796) veltītajā piemiņas zīmē Sunākstes pagasta centrālajā laukumā, ko atklāja par godu viņa 300 gadu jubilejai. 
To veidojis tēlnieks Visvaldis Asaris.

Stendera trīssimtgadē Rīgā un Jelgavā no 4. līdz 6. septembrim notiks starptautiskas zinātniskās konferences. Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā 4. septembrī atklās Stendera darbu izstādi, kur cita starpā varēs aplūkot viņa darināto globusu un veļasmašīnas modeli. Bet 5. septembrī Jelgavas vēstures un mākslas muzejā notiks Stendera ziņģu koncerts.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+