Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
2. septembris, 2014
Drukāt

Vecais Stenders mācīja augt gudrībā

Foto - Māra LibekaFoto - Māra Libeka

“Vecais Stenders mācīja latviešiem augt gudrībā no burta līdz debesīm,” šī rakstnieces Māras Svīres atziņa ir izlasāma Gothardam Frīdriham Stenderam (1714 – 1796) veltītajā piemiņas zīmē Sunākstes pagasta centrālajā laukumā, ko atklāja par godu viņa 300 gadu jubilejai. 
To veidojis tēlnieks Visvaldis Asaris.

Stendera trīssimtgadē Rīgā un Jelgavā no 4. līdz 6. septembrim notiks starptautiskas zinātniskās konferences. Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā 4. septembrī atklās Stendera darbu izstādi, kur cita starpā varēs aplūkot viņa darināto globusu un veļasmašīnas modeli. Bet 5. septembrī Jelgavas vēstures un mākslas muzejā notiks Stendera ziņģu koncerts.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotībuDeputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+