Mobilā versija
+0.2°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
19. jūnijs, 2015
Drukāt

Mākslas akadēmijā restaurētas krāšņās vitrāžas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) Stikla mākslas apakšnozares studenti docentes Sandras Utānes un docentes Ilzes Dūdiņas vadībā veikuši Ernesta Todes darbnīcā darināto jūgendstila vitrāžu restaurāciju, LA.lv uzzināja akadēmijā.

Ernesta Todes vitrāžas rotā Latvijas Mākslas akadēmijas iekštelpas kopš 20. gadsimta sākuma, kad ēka tika uzcelta. Vitrāžas ar florālu motīvu un arhitektonisku detaļu stilizāciju, kas veiksmīgi iekļaujas ēkas kopējā ansamblī, laika gaitā bija noputējušas un deformējušās. Pēdējā kompleksā vitrāžu restaurācija veikta tālajā 20. gadsimta 70./80. gadu mijā.

2015. gada jūnija sākumā vasaras prakses ietvaros LMA kāpņu telpas pirmā un otrā stāva vitrāžu izpēti un bojājumu konstatāciju, kā arī tīrīšanas un restaurācijas darbus veica Stikla makslas apakšnozares 3. kursa studenti Baiba Ozola, Edīte Zuļķe, Mirdza Guka, Kaspars Iljins, Ilva Auziņa, Elizabete Tērmane, Ligita Stafecka, Maija Potgītere, un maģistratūras 1. kursa studenti: Vika Šulca, Laura Vizbule, Sigita Mulere, Diāna Šilkova, Arta Kāle, Ieva Gaine, Anda Ramāna.

Pievienot komentāru

Jaunajā "Oņeginā" nav "fašistu" un "mūsējo". Pilnā saruna ar Rubiķi un Kalniņu (2)Diriģents Ainārs Rubiķis un režisore Rēzija Kalniņa operā "Jevgeņijs Oņegins" aicinās uz "romantikas, ilūziju un realitātes cīņu". Kā viņu redzējums atšķirsies no Andreja Žagara iestudējuma 2010. gadā?
Draugiem Facebook Twitter Google+