×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2014
Drukāt

Mākslas dienas Rīgā – jau 55. reizi (1)

makslasd_2

Tieši šodien, 15. aprīlī, ar Ievas Nagliņas un Kristapa Krieva veidotu skaņu un krāsu performanci Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā pulksten 18 tiks atklāta izstāde “Mākslas dienas 2014. Dialogs”.

Šogad, aicinot māksliniekus piedalīties Mākslas dienu izstādē, LMS prezidents Igors Dobičins laikmeta aktualitātes pārvērta tēlainā situācijas aprakstā, kurā “gleznotāja Marka Šagāla gleznu spēka virpulī” kārtis spēlē “rakstnieka M. Bulgakova romānu varoņu tēli”. I. Dobičins uzsver: “Laiks nosaka, ka ir pienācis cilvēcisko kaislību, satura un radošā gara analīžu brīdis. Vai turpināsim tiražēt ierastās ābečnieku formulas vai sagaidīsim nobrieduša pilsoņa un mākslinieka cienīgu sniegumu? Vai latviskā mentalitāte spēj pārvarēt likteņa nosprausto mitoloģisko robežu?”

Izstādes “Mākslas dienas 2014. Dialogs” aicinājumam piedalīties atsaukušies vairāk nekā 80 visu paaudžu vizuālās mākslas nozari pārstāvošie Latvijas profesionālie mākslinieki un mākslas studenti. Starp dalībniekiem pazīstami vārdi – Rihards Delvers, Igors Dobičins, Laine Kainaize, Izabella Krolle, Gunārs Krollis, Vitolds Kucins, Olga Šilova un citi.

Festivāls “Mākslas dienas” ir demokrātisks plaša spektra pasākumu un notikumu kopums, ko jau kopš 1959. gada rīko biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība”. Šogad, atzīmējot Mākslas dienu 55. gadadienu, organizatori līdztekus izstādei iecerējuši vēl virkni notikumu: 2. Starptautisko mākslas simpoziju, akcijas “Mākslinieks talko!” un “Mākslas basketbols”, kā arī radošo diskusiju mēnesi un ekskursijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. KAPLICA– VAI NAV NEERTI –

Draugiem Facebook Twitter Google+