×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. maijs, 2015
Drukāt

Mākslas kolekcionārs novēl viesmīlei 100 000 dolāru “dzeramnaudu”

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ņujorkā dzīvojošs mākslas kolekcionārs pēc nāves novēlējis sava iemīļotākā restorāna viesmīlei 100 000 dolāru (87 600 eiro).

53 gadus vecā Morīna Donohjū-Pītersa (attēlā) neilgi pēc mākslas kolekcionāra Roberta Elsvorta nāves saņēma zvanu no viņa advokāta. Viņš teica, ka kolekcionārs esot testamentā viņai “kaut ko” novēlējis. “Es nebiju neko gaidījusi. Viņš bija ļoti dāsns cilvēks un vienmēr pret visiem ļoti labi izturējās,” viesmīle sacīja par Elsvortu, kurš vairāk nekā 50 gadus apmeklēja “Donohue’s” steiku restorānu. Elsvorts vēlējās, lai novēlēto summu Donohjū-Pītersa dala ar savu 28 gadus veco radinieci Morīnu Beriju. “Donohue’s” atrodas vienā no Manhetenas turīgākajiem rajoniem.

Elsvorts kolekcionēja Āzijas mākslas darbus, kā arī bija pazīstams ar savu dāsnumu. 1986. gadā viņš Metropoles mākslas muzejam ziedoja gleznas 22 miljonu dolāru vērtībā. Laikraksts “The New York Post” lēš, ka Elsvorta bagātība esot apmēram 200 miljoni dolāru.

Donohjū-Pītersa sacīja, ka kolekcionārs esot sadraudzējies ar viņas tēvu neilgi pēc restorāna atvēršanas 1950. gadā. Elsvorts regulāri apmeklējis restorānu un nodibinājis labas attiecības ar Donohjū-Pītersu, kad viņa sāka vadīt restorānu un apkalpot klientus. “Viņam sejā vienmēr bija smaids. Viņš vienmēr pasūtīja vienu un to pašu ēdienu un dzērienu,” sacīja Donohjū-Pītersa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+