Ekonomika
Bizness

Maligina atraitne vērsusies tiesā ar prasību atzīt par spēkā neesošu vīra atstāto testamentu3

Publicitātes foto

Pērn mūžībā aizgājušā AS “Olainfarm” vadītāja Valērija Maligina atraitne Elīna Maligina Jūrmalas tiesā ir iesniegusi prasību atzīt par spēkā neesošu šī gada janvārī nolasīto vīra testamentu, vēsta portāls “DELFI.lv”

Viņas advokāts Pāvels Rebenoks portālu informēja, ka tiesa ir ierosinājusi lietu, tāpēc mantojuma lieta tiek apturēta, kamēr nebūs pieņemts tiesas lēmums.

Pieteikums iesniegts Rīgas rajona tiesas namā Jūrmalā. Tiesā aģentūrai LETA apstiprināja, ka lieta ir ierosināta, taču sēdes datums vēl nav nozīmēts.

Rebenoks pastāstīja, ka par atbildētājām šajā lietā norādītas Maligina meitas, kuras atbilstoši testamentam mantojušas tēva īpašumus. Līdz ar lietas ierosināšanu mantojuma lieta esot apturēta. Mantojuma apliecības 13.aprīlī netiks izsniegtas, kamēr nebūs noregulējums šajā ierosinātajā lietā, stāstīja advokāts, saskaņā ar likumu civillietās ir iespējams izlīgums, taču šāds noregulējums būtu atkarīgs no atbildētāju pozīcijas.

“Mēs uzskatām, ka 16.janvārī nolasītais testaments neatspoguļo Maligina pēdējo gribu. Pēdējā griba bija cita un to mēs varam tiesā pierādīt ar dokumentiem un liecībām. Mums ir pamats uzskatīt, ka 2016.gada 16.februārī parakstītais testaments ir viltojums,” paziņoja advokāts. Viņš gan patlaban publiski atturējās atklāt Maliginas rīcībā esošo pierādījumu bāzi.

Advokāts vērsa uzmanību, ka testaments ir latviešu valodā, kas radot “pamatotas šaubas”, jo viņa latviešu valodas zināšanas neesot bijušas tik augstā līmenī.

Kā ziņots, šā gada janvāra vidū nolasītais testaments paredz, ka Maligina daļas uzņēmumos AS “Olainfarm” un SIA “Olmafarm” vienādās daļās mantos viņa trīs meitas, no kurām divas ir pilngadīgas. Kā aģentūru LETA informēja “Olainfarm” pārstāvis, valdes loceklis Salvis Lapiņš, atbilstoši testamentam mantinieki turpmāko piecu gadu laikā nedrīkstēšot atsavināt vai dāvināt mantotās uzņēmumu daļas.

Maligina vecākās meitas februāra sākumā publiski paziņoja, ka darbs pie līdzšinējo zāļu ražotāja “Olainfarm” attīstības plānu un stratēģiju izpildes turpināsies, atzīmējot, ka jau pašlaik viņas ir “Olainfarm” mazākuma akcionāres un arī turpmāk vēlas saistīt savus profesionālās darbības plānus ar “Olainfarm” un citiem uzņēmumiem.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Maligins mūžībā aizgāja 2017.gada decembrī 52 gadu vecumā.

Maligins tieši un ar SIA “Olmafarm” starpniecību bija lielākais “Olainfarm” īpašnieks. Maliginam pilnībā piederošajai “Olmafarm” piederēja 42% “Olainfarm” akciju, bet Maliginam tiešā veidā – 26% akciju.

“Olainfarm” nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā. 2017.gada deviņos mēnešos “Olainfarm” koncerns strādāja ar 90,384 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 14,9% vairā nekā 2016.gada attiecīgajā periodā, bet grupas peļņa samazinājās par 15,1% un bija 6,598 miljoni eiro.

LA.lv