×
Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. jūnijs, 2014
Drukāt

Mamikins: “Saskaņa” vairs neatkārtos EP vēlēšanās pieļautās kļūdas (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās partija “Saskaņa” neuzrunāja vēlētāju, tāpēc, startējot Saeimas vēlēšanās, ir gaidāmas taktiskas izmaiņas. “Saskaņa” apzinās savas kļūdas un tās vairs nepieļaus, intervijā aģentūrai LETA sola EP ievēlētais žurnālists Andrejs Mamikins (SC).

Taujāts, vai “Saskaņas” rezultātu tajās vērtē kā neveiksmi, politiķis norāda, ka veiksme tā noteikti nav. “Saskaņā ar visiem reitingiem pirms vēlēšanām mēs varējām iegūt divus un pat trīs mandātus EP. Tomēr, kā jokoja Jānis Urbanovičs, diemžēl mūsu vēlētājs atpūtās vēlēšanu dienā. Urbanovičs cer, ka vēlētājs labi atpūtīsies un rudenī uz vēlēšanām atnāks. Ir, protams, arī kļūdas, ko mēs pieļāvām kampaņas laikā,” atzīst Mamikins.

Arī Ukrainas notikumi nostrādājuši pret “Saskaņas” retoriku, kurā, pēc Mamikina teiktā, nebija agresijas atšķirībā no citām abu flangu partijām. Tajā pašā laikā politiskais spēks varēja arī aktīvāk runāt ar saviem vēlētājiem. Mamikinam esot cilvēciski žēl, ka EP neiekļuva “Saskaņas” pirmais numurs Boriss Cilevičs, kurš ir vairāk un labāk sagatavots darbam EP. Līdz ar to ievēlētais žurnālists apzinās, ka būs ātri jāmācās. Viņš mierina sevi, sakot, ka “Nils Ušakovs arī uzreiz nepiedzima par Rīgas mēru”.

Skaidrojot, kāpēc vairāk pieredzējušie kolēģi no “Saskaņas” saraksta netika ievēlēti, politiķis pauda: “Sanāca tā, ka man vēlēšanās izdevās ievilkt partiju un dabūt šo vienu mandātu. Faktiski es ievilku partiju ar savu seju, ar savu autoritāti. Arī novērotāji un vēlēšanu iecirkņu darbinieki sacīja, ka tie, kuri balsoja par “Saskaņu”, teica, ka balsos par Mamikinu. Aptuveni puse no visiem balsotājiem par “Saskaņu” man ielika plusu. Iespējams, ar savu darbu televīzijā es pierādīju, ka savu darbu daru godīgi.”

Politiskais spēks pirms vēlēšanām pieļāvis kļūdu, neuzrunājot vēlētāju. Taču “Saskaņas” retorika tik un tā nemainīsies, un partija nekad nerunās ultimātu valodā. Atsaucoties uz mārketinga nozari, Mamikins piebilst, ka “”Saskaņas” retorika ir grūtāk pārdodama vēlētājiem nekā agresīva galēji kreisā vai galēji labējā retorika”.

Viņš skaidro, ka pirms 12.Saeimas vēlēšanām konfrontācijas ceļu “Saskaņa” noteikti neies, bet taktiskās izmaiņas būs. “Neesmu gatavs atbildēt kādas, bet par to jau notiek intensīvas diskusijas. Labi, ka mēs apzināmies savas kļūdas, jo tad mēs tās vairs nepieļausim. “Saskaņa” priekšvēlēšanu kampaņu uz Saeimas vēlēšanām jau ir sākusi – ar diskusijām un tām idejām, ko mēs varētu piedāvāt,” norādīja politiķis.

Viņš pieļauj iespējamību, ka jārunā par nepieciešamību mainīt EP vēlēšanu sistēmu. “Kāpēc, balsojot par Saeimu, to var izdarīt jebkurā vēlēšanu iecirknī, bet ievēlot to pašu parlamentu Briselē, tas nav iespējams? Loģiski, ka cilvēks ir piesaistīts kādam konkrētam iecirknim pašvaldību vēlēšanās, bet kāpēc pie tik zemas aktivitātes šādai sistēmai jābūt arī EP vēlēšanās?” vaicā Mamikins.

Kā ziņots, EP vēlēšanās par “Saskaņu” nobalsoja 13,04% vēlētāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. DAVAI ČASY, sukin syn Mamiškin.

  Ciādi b. Pliutinu ķers raķete.

 2. … MAMEKIN, PATIESIBU NEKAD UN NEKADA VEIDA NEVARES NOSLEPT – VELTI CINIES !

  … ‘ Patiesiba ir muziga, nemainiga un neparejosa. Cilveks nav patiesibas raditajs un daritajs, bet vienigi tas atklajejs, atsedzejs.’ – Julijs Aleksandrs Students

  … Un ta luk, SX partija un tai lidzigas Bezabrene ir tikusas atklatas ka vestures, valsts esamibas un tas Satversmes – PATIESIBAS – NOLIEDZEJAS, jo tas biedri akli seko un atbalsta arvalsts intereses,ne Latvijas Republikas – pasreizejas Bezabrenes teritoriala formata …

 3. Nu, nu,- tikai kreklu pakaļā neierauj! Tur jau spalīši priekšā!

 4. Mamīkins ir viltīga lapsa — to var redzēt viņa smīnā. Viņš laipo ap faktiem.
  * Piemēram, ja saskaņieši vēlēšanu dienā “atpūtās”, tad to darīja arī pārējo partiju atbalstītāji.
  * Citēju: “Arī Ukrainas notikumi nostrādājuši pret “Saskaņas” retoriku, kurā, pēc Mamikina teiktā, nebija agresijas atšķirībā no citām abu flangu partijām. ” Agresija bija, tā bija Krievijas agresija pret Ukrainu. Rezultātā “Saskaņa” vai “SC” zaudēja daļu savu atbalstītāju Latvijā. Jo saskaņieši nekad nav sevi distancējuši no Pūķina polītikas.
  * ”Saskaņas” retorika esot grūtāk pārdodama vēlētājiem nekā agresīva galēji kreisā … Bet merķi ir tie paši, tikai Mamīkins un Ušakovs cer to pašu mērķi (krieviskotu Latviju) panākt ar viltu.

 5. vai viņš mēģina pateikt to, ka okupācijas laikā sabraukušo pēcnācēji ir sapratuši beidzot, ka viņiem ir jābrauc projām, ja viņi negrib iekļauties latviešu tautā?

  • Ja līdz šim negribējās integrēties Latvijā un atzīt vienīgo valsts valodu par latviešu, tad attiecīgajām instancēm jāizdara pareizie secinājumi – tātad – tie nostājas pret Latvijas valsti un ir jāsoda par pretvalstisku propagandu.

Draugiem Facebook Twitter Google+