Dabā
Zaļā dzīvošana

Mammadaba spiningošanas čempionāts: Sacensības ievziedu laikā0

Foto: mammadaba.lv

Ievu ziedēšanas laiks šogad sakritis ne tikai ar drēgnāka un lietaināka laika iestāšanos, bet arī ar Mammadaba atklātā spiningošanas čempionāta pirmo posmu, vēsta “mammadaba.lv”.

Un tā sestdien, ievziedu ieskautajā Kaņiera ezera laivu bāzē, atklāšanas parādē stājās astoņpadsmit komandas. Piecas no tām, lai piedalītos pirmajā posmā, bet trīspadsmit, lai mērotos spēkiem kopvērtējumā, kas šogad, kā jau ierasts, norisināsies sešos posmos.

Noklausījušies instruktāžu, saņēmuši identifikatorus un uzsaukuši trīskāršu urrā sacensību sponsoriem, dalībnieki ar skubu devās ezerā.

Jāsaka, ka sponsoriem patīk šo sacensību norise un to pulks ar katru gadu palielinās. Galveno rūpi par uzvarētāju apbalvošanu kopvērtējumā uzņēmusies SIA „Salmo” ar Ļacky John” produktu līniju, viņi nodrošina arī sacensību veicināšanas balvas. Viņiem palīdz SIA „Laivu depo”, „Dole Marine”, makšķernieku veikali „Gold Fishing”, „Pie Uģa”, žurnāls copes lietas”, atbalsta LMSF, bet posmu uzvarētājiem un lielākās līdakas pieveicējam posmā balvas nodrošina ezeru apsaimniekotāji – AS “Latvijas valsts meži”.

Var jau būt, ka tieši laika maiņa bija tā, kas samaitāja zivīm ēstgribu, varbūt tas bija kāds cits, mums īsti nezināms iemesls, un, lai gan dienu iepriekš, treniņu laikā zivis bija krietni aktīvas, tad sacensību dienā tās uz ņēmienu bija ļoti grūti pierunājamas.

Domāju, ka te pat nebūtu īsti vietā teiciens „kas māk, tam nāk”, protams, ka šādos apstākļos bez meistarības arī iztikt nevar, bet noteikti varu apgalvot, ka visa pamatā bija smags un intensīvs darbs.

Vīri kapāja un kapāja, un veiksmīgākie arī izkapāja. Protams, ka pirmie lomu ailēs parādījās ieraksti par noķertajiem asariem, bet maz pamazām sāka pildīties arī līdaku ailes un noslēgumā pie zivīm un vērtīgiem punktiem tika gandrīz visi.

Mārtiņš Kampāns un Dmitrijs Kručinskis no komandas „DM Team” tikuši pie septiņdesmit vienu centimetru garas zaļsvārces, uzspieda uz asariem, noķēra piecus strīpainus, no kuriem lielākais divdesmit četri centimetri, un trešā vieta rokā gan.

Savukārt Roberts Nille un Toms Dzintarnieks no „Cleanful” gāja uz visu banku un tvarstīja līdakas. Taktika attaisnojās un Roberts ar Toma palīdzību iedabūja laivā deviņdesmit četrus centimetrus garu plēsoņu, puiši tai pievienoja vēl vienu, sešdesmit piecus centimetrus garu zaļo un godam nopelnīja otro vietu, piedevām Roberts tika pie balvas par lielāko līdaku.

Bet šo sacensību vecmeistari Māris un Aivars Smilgas no „Čuš” nodemonstrēja lielu meistarību un cīņas sparu, savām trim zaļsvārcēm pievienoja veselu duci asaru un kārtējo reizi pierādīja, ka arī čušam reizēm ir zelta vērte.

Vairāk lasiet šeit.

LA.lv