×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. maijs, 2017
Drukāt

Māra Lāce: Muzeja darbinieki par darbu 2016. gadā prēmēti pamatoti (3)

Foto: LETAFoto: LETA

2016. gadā veiktā astoņu darbinieku prēmēšana par kopumā 2430 eiro ir bijis godīgs lēmums, uzskata Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce.

Lāce aģentūrai LETA pastāstīja, ka kopumā 2430 eiro prēmiju veidā ir izmaksāti astoņiem mazatalgotiem darbiniekiem. Pamatā šie darbinieki ir muzeju uzraugi, kuriem alga pirms nodokļu nomaksas ir 430 eiro, viņa skaidroja.

“Ir iznākusi nesaprašanās, jo mēs to neuztvērām kā pārkāpumu. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem tika noteiktas un izmaksātas prēmijas kā jebkurā valsts iestādē. Atšķirība ir tajā, ka muzejs prēmiju noteikšanu veica trīs līdz četras dienas pirms darbinieku pārbaudes laika beigām,” sacīja Lāce.

Viņa teica, ka darbinieki, kuriem piešķirtas prēmijas, ir smagi strādājuši, jo apmeklētāju intensitāte muzejā pagājušajā gadā bija milzīga. “Mums likās, ka tas ir godīgi, ka mēs viņiem izmaksājam prēmijas, taču ir atklājies, ka formāli noteikumi ir pārkāpti,” sacīja Lāce.

Viņa arī izteicās, ka vēlas, lai Valsts kontrole (VK) izplata informāciju par to, kuru valsts iestāžu nelikumīgi noteiktās prēmijas sastāda lielāko daļu no kopā aprēķinātajiem 6 000 000 eiro.

Kā ziņots, VK valsts iestāžu finanšu revīzijā 2016. gadā nav guvusi pārliecību par piešķirto piemaksu pamatojumu kopumā par vairāk nekā sešiem miljoniem eiro.

VK aicinājusi Ģenerālprokuratūru izvērtēt Rīgas Stradiņa universitātes aģentūras “Darba drošības un vides veselības institūts” rīcību, veicot samaksu par nesaņemtiem pakalpojumiem, kā arī izvērtēt prēmiju un piemaksu piešķiršanas kārtību Ekonomikas ministrijas pakļautībā esošajā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā, Izglītības un zinātnes ministrijā, sociālās korekcijas izglītības iestādē “Naukšēni” un Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

VK vadītāja Elita Krūmiņa iepriekš uzsvēra, ka valsts iestādēs ir daudz pārkāpumu, bet Ģenerālprokuratūrā iestāde vēršas tikai par smagākajiem gadījumiem. Kopumā revīziju laikā VK ir konstatējusi piecus tiesību normu pārkāpumus atlīdzības, kompensāciju, prēmiju un naudas balvu izmaksā, par kuriem tiek gatavota informācija iesniegšanai Ģenerālprokuratūrā, sacīja Krūmiņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pensionāre Lāce! Dodies pensijā un ļauj strādāt jaunajiem! Citādi jaunie brauc uz ārzemēm, jo Latvijā siltos un ļoti labos amatus ieņēmuši pensionāri un kā neiet, tā neiet prom – saņem gan algu, gan pensiju.

Draugiem Facebook Twitter Google+