Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
5. augusts, 2016
Drukāt

Mārtiņa kapos neļauj izcirst kokus (1)

Foto-LetaFoto-Leta

Ilustratīvs foto

Rīgas domes Apstādījumu un saglabāšanas komisija nav atļāvusi izcirst atsevišķus kokus Mārtiņa kapsētā to dižkoku statusa dēļ, aģentūru LETA informēja Rīgas pilsētas būvvaldē.

Pēc kapsētas apsekošanas lūgts Dabas aizsardzības pārvaldes atzinums, jo apsekošanas laikā konstatēts, ka vairāki no iespējami cērtamiem kokiem uzskatāmi par potenciāli vietējas nozīmes vietējo sugu aizsargājamiem kokiem. Pārvalde sniegusi atzinumu, ka kapsētā esošās trīs kļavas, kuru stumbra diametrs ir 75 centimetri, 78 centimetri un 96 centimetri, ir jāsaglabā, jo divi no šiem kokiem ir potenciālie vietējas nozīmes dižkoki, bet viena no kļavām tāda jau ir.

Tāpēc Apstādījumu un saglabāšanas komisija sēdē atteikusi atļauju izcirst šos kokus, tomēr atļāvusi cirst trīs kļavas, kuru diametrs bijis krietni mazāks.

Būvvalde skaidro, ka aizsargājama koka nociršana ir pieļaujama tikai gadījumos, kad tas ir kļuvis bīstams un apdraud cilvēku veselību un dzīvību vai tuvumā esošās ēkas un infrastruktūras objektus un ja iepriekš ir veikti visi iespējamie koka saglabāšanas pasākumi.
Nākamnedēļ, 8.augustā, notiks kārtējā komisijas sēde, kurā tiks izskatīts jautājums par potenciālo dižkoku ciršanu.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai noraidot lūgumu par koku izciršanu Mārtiņa kapos, tiek apdraudēta iedzīvotāju dzīvība un vēsturiskie objekti. Rīgas domes deputāts Valdis Gavars (V) paužot satraukumu par radušos situāciju, aģentūru LETA informēja, ka šogad lielā vēja laikā lielo koku zari ir lūzuši, nodarot bojājumus kapu pieminekļiem.

Gavars vērš uzmanību, ka gadījumā, ja viens no šiem bīstamajiem kokiem lūzīs, cietīs gan skolas ēka, gan vēsturiskais pirmā latviešu diplomētā ķīmiķa, farmaceita Grindeļa kapa piemineklis. Līdzīga situācija esot arī citās galvaspilsētas teritorijā esošajās kapsētās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jā kokam lūzt zari tas vēl nenozīmē, ka viņu jāizcert. To vajag kopt. Vāciešiem visi kaut cik ievērojami koki pilsētās ir speciālā reģistrā un ar piestiprinātām birkām. Lai visādi aktori neattīstītu nevajadzīgu iniciatīvu. Ja ļoti gribās lai zāģē papeles.

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+