×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Mārupes gurķus var ēst bez bailēm, drošina Dūklavs (2)

Foto - LETAFoto - LETA

SIA “Mārupes siltumnīcas” audzētie dārzeņi atbilst pārtikas drošuma normām, paziņojumā presei apliecinājis Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs saistībā ar uzņēmuma lūgumu novērst plašsaziņas līdzekļos izplatītu informāciju, ka gurķos esot augsts nitrātu saturs.

Zemkopības ministrijā vērsās SIA “Mārupes siltumnīcas” ar ziņu, ka atsevišķos plašsaziņas līdzekļos izplatīta nepatiesa informācija, ka tās ražotā produkcija ir nekvalitatīva, jo gurķos konstatēts augsts nitrātu saturs. Tālab šī nepatiesā informācija negatīvi ietekmē saimniecībā audzētās produkcijas noietu, teikts uzņēmuma sūdzībā.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs uzdeva Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) veikt ārkārtas pārbaudes SIA “Mārupes siltumnīcas” ražotajiem gurķiem. PVD inspektori ārkārtas pārbaudes laikā paraugus analīzēm paņēma SIA “Mārupes siltumnīcas” uz vietas dārzniecībā, kur gurķi un citi dārzeņi tiek audzēti.

Paraugu analīzes veica valsts zinātniskā institūta “Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR”” eksperti.

“Saskaņā ar veikto analīžu rezultātiem SIA “Mārupe siltumnīcas” audzētajos gurķos nitrātu daudzums ir minimāls. Gurķiem veiktās analīzes tikai vēlreiz apliecina, ka SIA “Mārupes siltumnīcas” ražo un patērētājiem piedāvā drošu un kvalitatīvu pārtiku,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

SIA “Mārupes siltumnīcas” gurķos nitrāti konstatēti līdz 36 mg/kg (miligrami kilogramā), savukārt Latvijā nopērkamajos citās ES valstīs ražotajos gurķos nitrātu daudzums saskaņā ar BIOR veikto analīžu rezultātiem ir no 116mg/kg līdz 421mg/kg.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kāpēc, jums Dūklava kungs, kopā ar bērniem, sievu un jūsu partijas deputātiem neapēst pa kādam kilogramam “veselīgos Mārupes “GURĶĪŠUS”” tiešraidē. Tad viens otrs reklāmticīgais pajoliņš ēdīs tikai Mārupes “GURĶA IZSTRĀDĀJUMU” un priecāsies par Latvijas lauksaimniecības sasniegumiem līdz ar jums. Uz priekšu, dŪKLAV.

  2. Ja kāds man mēģinās iestāstīt, ka minerālvatē audzēti un pa šļauku ar ķīmiju barota gurķveidīga masa ir gurķis, tad sviesta izstrādājums no palmu eļļas arī ir jāsauc par sviestu, krējuma izstrādājums par krējumu. Un vispār, kāpēc ļaut cilvēkiem runāt un domāt, labāk skaidri pateikt, muti ciet, vergi. Ak, jā, piemirsu piedodiet, ir taču Saeimas priekšvēlēšanu gads.

Draugiem Facebook Twitter Google+