×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. augusts, 2016
Drukāt

Maskava apgalvo, ka okupētajā Krimā novērsts Kijevas “terorakts” (8)

Foto - Reuters/LETAFoto - Reuters/LETA

Krievijas Federālais Drošības dienests (FDD) trešdien paziņojis, ka tas okupētajā Krimā novērsis Ukrainas militārā izlūkdienesta “teroraktus” un atvairījis Kijevas spēku bruņotu uzbrukumu.

Ukrainas Aizsardzības ministrija noliedz FDD izplatīto informāciju par ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes vienību piedalīšanos diversiju īstenošanā Krimā.

“Šādi FDD paziņojumi nav nekas cits, kā mēģinājums attaisnot Krievijas Federācijas militāro vienību pārdislokāciju un agresīvās darbības uz laiku okupētajā pussalā.

Šādā veidā Krievijas specdienestu pārstāvji cenšas novērst Krimas vietējo iedzīvotāju un pasaules sabiedrības uzmanību no noziedzīgām darbībām, pārvēršot pussalu par izolētu armijas bāzi, norādīja ministrijā.

Apgalvojumus par pussalas apšaudīšanu no kontinentālās Ukrainas ministrija raksturoja kā nepamatotus.

“Krima vienmēr ir bijusi un paliek Ukrainas zeme, bet pussalas iedzīvotāji ir Ukrainas pilsoņi,” uzsvēra ministrijā.

Kā teikts Krievijas FDD paziņojumā, viens tā aģents kritis bruņotās sadursmēs ar “teroristiem” naktī uz 7.augustu, bet 8.augustā sadursmēs ar Ukrainas Aizsardzības ministrijas iesūtītu “sabotāžas teroristu” grupu dzīvību zaudējis Krievijas karavīrs.

Krievijas specdienests apgalvo, ka naktī uz 7.augustu Krimā netālu no Armjanskas pilsētas pamanīta diversantu grupa un tās aizturēšanas gaitā “ugunskontakta rezultātā dzīvību zaudēja Krievijas FDD līdzstrādnieks”.

Operācijas gaitā esot konfiscēti ieroči un munīcija, kā arī “likvidēts Ukrainas Aizsardzības ministrijas Bruņoto spēku Galvenās izlūkošanas pārvaldes aģentūras tīkls”.

“Aizturētas personas no Ukrainas un Krievijas Federācijas pilsoņu vidus, kas sadarbojušies teroraktu sagatavošanā un sniedz atzīšanās liecības.”

“Viens no novērsto teroraktu organizētājiem ir 1977.gadā dzimušais Zaporožjes apgabala iedzīvotājs Jevgeņijs Panovs, Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes līdzstrādnieks, kurš jau ir aizturēts un sniedz atzīšanās liecības,” norādīja FDD.

Tāpat specdienests apgalvo, ka naktī uz 8.augustu Ukrainas Aizsardzības ministrijas specvienības īstenojušas “vēl divus diversiju un teroristisko grupu ielaušanās mēģinājumus, ko Krievijas FDD un sadarbības iestāžu spēka struktūrām izdevās novērst”.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. esmu vienisprātis ar Pilsoni!!!

  2. ‘-1939. gada 26. novembrī NKVD vienības provokatīvi apšaudīja PSRS robežsargu posteni uz PSRS-Somijas robežas pie Mainilas ciema, kas kalpoja par formālo iemeslu PSRS agresijai. Bez kara pieteikuma PSRS armijas 1939. gada 30. novembra rītā uzbruka Somijas austrumu robežai- nomaini vārdu Somija ar Ukrainu un un PSRS ar Krievija un rullē tālāk…

  3. Vai tad šoreiz,Jaroša vizītkarti neatrada?

  4. Ka parasti LA dzes manus komentarus-aizjuras demokratija!

  5. Atkal vecu veca dziesma par to okupeto Krimu, bet, kad ASV un NATO ir okupejusi jau gandriz pusi pasaules, nezin kapec kluse visi.Drizi pie mums ieradisies 1000 Kanadas demokrati un saks mus macit, ka vajag dzimteni-mati milet. Drizi mes uz savas adas izjutisim un izbaudisim aizjuras burvigo demokratiju.

  6. Zaglis kliedz, lai ķer zagli. Okupantu nekaunībai nav robežu.

  7. Zaglis kliedz, lai ķer zagli. Okupantu nekaunībai nav robežu.

Draugiem Facebook Twitter Google+