Uncategorized

Maskava apsūdz Ukrainu Krievijas pilsoņa nogalināšanā 4

Foto-LETA/AFP

Krievija svētdien, 13.jūlijā, paziņojusi, ka tās teritorijā, Rostovas apgabala Doņeckas pilsētā, sprādzis no Ukrainas puses raidīts šāviņš, nogalinot vienu un ievainojot divus Krievijas pilsoņus kādas dzīvojamās mājas pagalmā.

Ukraina šīs apsūdzības kategoriski noraidījusi, savukārt Krievijas Ārlietu ministrija izsaukusi Ukrainas pagaidu pilnvaroto lietvedi, apsūdzot Kijevu spriedzes eskalēšanā un paziņojot, ka notikušajam var būt “neatgriezeniskas sekas”.

Kā norādījis Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes Informācijas centra oficiālais pārstāvis Andrijs Lisenko, Ukrainas spēki, kas iesaistīti pretterorisma operācijā, nav apšaudījuši Krievijas teritoriju.

Tikmēr Krievijas Ārlietu ministrija paziņojusi, ka uzskata notikušo par provokāciju un “vēl vienu agresijas aktu no Ukrainas puses”. “Šis incidents liecina par ārkārtīgi bīstamu spriedzes eskalāciju pie Krievijas un Ukrainas robežas, un tam var būt neatgriezeniskas sekas, par ko būs jāatbild Ukrainai,” teikts ministrijas paziņojumā.

Ukraina iepriekš apsūdzējusi provokatīvā Krievijas teritorijas apšaudīšanā prokremliskos separātistus, savukārt pašpasludinātās Luhanskas tautas republikas pārstāvji šīs apsūdzības nosaukuši par tīšu dezinformāciju.

LA.lv