Pasaulē
Citur

Maskava gatavo atbildi uz jaunajām ASV sankcijām0

Foto-LETA/AFP

Maskava gatavo atbildi uz jaunajām ASV sankcijām, paziņojusi Krievijas Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretāre Marija Zaharova.

“Būs atbilde, mēs tradicionāli to darām. Mums ir vesels saraksts ar iespējamajiem pasākumiem, (..) ir cilvēki, kas ar to nodarbojas,” sacīja Zaharova telekanālam “Rossija 1”.

Atbildot uz jautājumu, vai atbildes pasākumi būs stingri, Krievijas ĀM pārstāve teica, ka “nevēlētos steigties notikumiem pa priekšu”.

Jau ziņots, ka ASV piektdien noteica sankcijas pret septiņiem tā dēvētajiem Krievijas oligarhiem, 12 viņu kontrolētiem uzņēmumiem un 17 augsta ranga valdības amatpersonām.

“Krievijas valdība darbojas oligarhu un valdības elites nesamērīgās peļņas labā,” paziņojis ASV finanšu ministrs Stīvs Mnučins.

Viņš piebildis, ka Maskava iesaistījusies “dažādās kaitīgās darbībās visā pasaulē, tostarp turpinot Krimas okupāciju un musinot vardarbību Austrumukrainā”.

Krievija arī apgādā Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu ar ieročiem un munīciju, kas tiek izmantota civiliedzīvotāju bombardēšanai, norādījis ministrs, pārmetot Kremlim arī centienus apdraudēt Rietumu demokrātiju un kiberuzbrukumu izmantošanu.

Starp sankcijām pakļautajām personām, kas guvušas labumu no prezidenta Vladimira Putina politikas, ir magnāti Viktors Vekselbergs un Oļegs Deripaska, valstij piederošā enerģētikas giganta “Gazprom” vadītājs Aleksejs Millers, kā arī Putina znots Kirils Šamalovs. Sankcijas vērstas arī pret Krievijas valsts ieroču tirdzniecības uzņēmumu “Rosoboroneksport”.

LA.lv