×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. jūlijs, 2012
Drukāt

Maskavā sākas “Pussy Riot” prāva

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Maskavā pirmdien sāk tiesāt trīs huligānismā apsūdzētās pankgrupas “Pussy Riot” dalībnieces, kas februārī Krievijas galvaspilsētas Kristus Pestītāja katedrālē sarīkoja antiputinisku “panku lūgšanas” akciju “Dievdzemdētāja, padzen Putinu!”.

“Pussy Riot” dalībnieces – Nadežda Tolkoņņikova, Marija Aļehina un Jekaterina Samuceviča – ir apsūdzētas reliģiska naida motivētā huligānismā, kas atbilstoši prokuroru slēdzienam “zaimojošā kārtā pazemoja Krievijas pareizticīgo baznīcas gadsimtiem senos balstus”. Par šo nodarījumu viņas pelnījušas septiņu gadu cietumsodu, uzskata prokuratūra.

Tiesas pārstāvji solījuši, ka prāva tiks translēta dzīvajā ēterā internetā. Tiesnese Marija Sirova cer lietas izskatīšanu pabeigt trīs nedēļu laikā.

Sagaidāms, ka pie Maskavas Hamovņiku rajona tiesas, kur notiks lietas izskatīšana, tiks rīkotas “Pussy Riot” atbalsta akcijas.

Jau vēstīts, ka šā gada 21.februārī piecas “Pussy Riot” dalībnieces Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē sarīkoja “panku lūgšanu” “Dievdzemdētāja, padzen Putinu!”.

Akcijas dalībnieces uzskrēja uz paaugstinājuma līdzās baznīcas ikonostasam, kur pārkrustījās, metās ceļos un lēkāja, līdz viņas no turienes aizdzina baznīcas darbinieki.

No Maskavas katedrālē, kā arī citā akcijā, kas tika sarīkota Jelohovas Dieva parādīšanās baznīcā, uzfilmētā videomateriāla un studijā ierakstīta skaņas celiņa tika radīts dziesmas “Dievdzemdētāja, padzen Putinu!” videoklips.

Atbalstu arestētajām “Pussy Riot” dalībniecēm pauduši tādi pasaules slavu iemantojuši mākslinieki kā “Red Hot Chili Peppers”, “Franz Ferdinand”, “Faith No More” un Stings.

Svētdien ar aicinājumu Krievijas valdībai apžēlot “Pussy Riot” dalībnieces vērsusies vācu pankroka dziedātāja Nina Hāgena.

“Es vēlos vērsties pie Krievijas valdības un arī pie maniem pareizticīgajiem brāļiem un māsām,” intervijā raidorganizācijai “Deutsche Welle” sacīja mūziķe.

“Tie ir jauni, traki cilvēki, kas ir aizgājuši par tālu, un ar to, ko izdarīja baznīcā, viņas izprovocējušas ļoti daudzus cilvēkus. Viņas pavisam noteikti neko tik muļķīgu vairs nedarīs.

Cerams, ka viņas ir daudz ko no tā mācījušās, un es ceru, ka Krievija izrādīs augstsirdību. Uz to es aicinu, un par to es lūdzos,” sacīja Hāgena.

{source}
<iframe width=”700″ height=”394″ src=”http://www.youtube.com/embed/FoJqzGG7u_k” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+