×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
1. jūnijs, 2015
Drukāt

Matīšos pieminēs II Dziesmu svētku 150 gadus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 20. jūnijā, Matīšos notiks Burtnieku novada dziesmu un deju svētki, kuros tiks atzīmēta 150 gadu jubileja II Dziesmu svētkiem, kuri notika 1865. gadā Jēkabkalnā, portālam LA.lv pavēstīja rīkotāji.

“Tas būs gandarījuma un vienojošs pārdzīvojums, novada vienotības jeb saliedētības būtība. Dziesmu svētki ir spilgtākais tā apliecinājums. Dziesmu svētki ir latviešu vienotība visur – novados, Latvijā un citās zemēs. Bet ne tikai. Tā ir arī latviešu līdzdalība kosmosa radošajā procesā,” par svētkiem Matīšu pagasta kultūras nama vadītāja Ligita Jenča.

Svētkus ievadīs Burtnieku novada karoga iesvētīšana un tematiskās izstādes “Burtnieku novada Dziesmu svētku kolektīvu vēsture” atklāšana. II Dziesmu svētku vēsturiskajā norises vietā – Jēkabkalnā – plkst. 17 notiks piemiņas brīdis. Kori izpildīs divas dziesmas “Dziedot dzimu, dziedot augu” un “Nevis slinkojot un pūstot”. Pēc atceres kori un deju kolektīvi plkst. 18:30 no Matīšu centra dosies svētku gājienā uz noslēguma koncertu, kurš sāksies plkst. 19 Matīšu estrādē.

Svētkos norisināsies vēl kāds Burtnieku novadam nozīmīgs un vēsturisks brīdis – Matīšu baznīcā tiks iesvētīts novada karogs. Uz iesvētīšanas ceremoniju plkst. 12 aicināts ikviens novada iedzīvotājs, bet svinīgā karoga pacelšana notiks visos novada pagastos vienlaicīgi – plkst. 13:30. Pēc iesvētīšanas karogi pie pagasta pārvaldēm būs pacelti arī ikdienā.

Svērku norises vieta – Jēkabkalns – atrodas pie pieturas “Bauņi”. Par godu 150 gadu jubilejai Burtnieku novada pašvaldība sadarbībā ar VAS “Latvijas valsts meži” sākusi vēsturiskā Bauņu muižas parka parka labiekārtošanu un tūristu takas izveidi. II Dziesmu svētku norises vietā aplūkojams arī skolotājas Laumas Sniķeres 1990. gadā uzstādītais II Dziesmu svētku piemiņas akmens.

Svētku laikā Matīšu pagasta kultūras nama zālē plkst. 14 atklās arī izstādi “Burtnieku novada Dziesmu svētku kolektīvu vēsture”, kurā apkopoti šoziem Burtnieku novada pašvaldības bibliotēkās savāktie materiāli par katru pagasta kolektīvu.

Burtnieku novada dziesmu un deju svētku “150 gadi II Dziesmu svētkiem Jēkabkalnā” virsdiriģents ir Ēriks Derums. Par svētkiem diriģents saka: “Šie svētki, līdzīgi kā Dziesmu diena Dikļos, atgādinās par latviešu koru dziedāšanas tradīciju pirmsākumiem, godinot šīs tradīcijas aizsācējus un uzturētājus, kā arī stiprinot mūsu tautas mākslas vērtības. Man ir patīkami iepazīties ar Burtnieku novada dziedātājiem un secināt, ka novadā ir tik labs izpildījums. Prieks par to un cerība, ka svētki izdosies ļoti labi.”

Svētku programmā iekļauta latviešu koru dziesmu klasika, kas zināma katram dziedātājam, piemēram, Jāzepa Vītola “Gaismas pils”, Mārtiņa Brauna “Saule. Pērkons. Daugava.”, kā arī jaunākas un mūsdienīgākas: Aināra Virgas “Dzimtā valoda”, Ulda Marhilēviča “Tikai tā” u.c. Pēc Vizmas Maksiņas, kura atceļos uz svētkiem no Toronto un būs viena no diriģentēm, ierosinājuma svētku programmā iekļauta arī tautas dziesma “Mazs bij’ tēva novadiņis”.

Svētku dienā no plkst. 15 līdz 21 pie Matīšu estrādes norisināsies amatnieku tirdziņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+