Latvijā
Pasaulē

“Maxima” izteikumu dēļ top Latvijas iedzīvotāju sašutuma vēstule Lietuvas prezidentei 2


“Maxima Latvija” vadītājs Gintars Jasinsks piedalās preses brīfingā saistībā ar Priedaines ielas “Maxima XX” veikala ēkā notikušo traģēdiju.
“Maxima Latvija” vadītājs Gintars Jasinsks piedalās preses brīfingā saistībā ar Priedaines ielas “Maxima XX” veikala ēkā notikušo traģēdiju.
Foto – LETA

“Maxima Latvija” vadītāja Gintara Jasinska šodien paustie izteikumi rosinājuši Latvijas iedzīvotājus rīkoties un sūtīt vēstuli Lietuvas prezidentei Daļai Grībauskaitei. Vēstule cirkulē pa dažādiem sociālajiem medijiem, ikviens to var parakstīt un nosūtīt kaimiņvalsts pirmajai personai.

“Pirms nedēļas dzīvību zaudēja 54 nevainīgi cilvēki, sabrūkot tirdzniecības veikalam “Maxima”. Traģēdija, kas ir lielākā kopš neatkarības atgūšanas, satricinājusi mūsu sabiedrību un dziļi ietekmējusi ikvienu no mums. Latvijas Ministru prezidents ir atkāpies, uzņemoties pilnu atbildību par notikušo. Mēs joprojām sērojam par bojā gājušajiem. Bijām pateicīgi un aizkustināti par Lietuvas atbalstu, svētdienu pasludinot par sēru dienu,” teikts vēstulē.

“Tikmēr uzņēmuma “Maxima” ķēdes un “Vilnius Prekyba” vadības attieksme nav tikai necienīga – tā ir šausminoša. Viņu darbinieki ir miruši, bet “Maxima” pat uz dienu neslēdza savus veikalus. Medijos runā par veikala darba apstākļiem, kas pielīdzināmi vergu darbam, un kas varētu būt veicinājuši darbinieku lēmumu, atskanot trauksmes signālam, neatstāt savas darba vietas, tādā veidā nolemjot sevi nāvei. “Maxima” apsargi pēc trauksmes signāla atskanēšanas neevakuēja veikala apmeklētājus un arī viņi zaudēja dzīvību, jo šādi ir uzņēmuma “Maxima” noteikumi. Latvijas policijai vēl jālemj, vai šī rīcība ir krimināli sodāma, taču manās acīs tā tāda ir,” pausts vēstulē.

“”Maxima Latvija” vadītājs Gintars Jasinsks šodien paziņoja, ka “atkāpjas tikai tie, kas jūtas vainīgi”. Uzņēmuma “Maxima” vadības reakcija draud ne tikai negatīvi ietekmēt ekonomiskās saites starp Latviju un Lietuvu, bet arī pasliktināt abu tautu labās attiecības,” rakstīts vēstulē.

“Prezidentes kundze, visi esam dzirdējuši, ka valdība nevar ietekmēt tirgus spēkus. Tomēr mums jārīkojas, ja šie spēki peļņas dēļ un, baidoties no civillietām, rīkojas neatbilstoši tam, kas pieņemts mūsu sabiedrībā. Es piesaku boikotu “Maxima” veikaliem, un ieteikšu radiem un draugiem darīt tāpat. Lūdzu Jūs, prezidentes kundze, izmantot visus iespējamos līdzekļus, lai novērstu “Maxima” vadības nepieņemamo attieksmi un palīdzētu apturēt pieaugošo Latvijas sabiedrības nepatiku pret lietuviešiem. Latviešiem nepieciešams just, ka Lietuvas valdība ir viņu pusē. Nedrīkstam pieļaut, ka dažu lietuviešu bezatbildīgā darbība kaitē mūsu valstu attiecībām,” aicina vēstules autors.

Jau ziņots, ka šodien preses konferencē “Maxima Latvija” vadītājs Jasinsks pavēstīja, ka atkāpjas tie, kas jūtas vainīgi. Ar to viņš atbildēja uz jautājumu, vai Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) piemēram, uzņemoties atbildību par Zolitūdes traģēdiju, nebūtu jāseko arī kādam no veikala vadības.

Saistītie raksti
Galerijas nosaukums

Kā vēstīts, Dombrovskis 27.novembrī paziņoja par atkāpšanos no amata, uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē, kur, iebrūkot lielveikala jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

LA.lv