Ekonomika
Bizness

“Maxima” nopirkusi uzņēmumu, kam pieder īpašums, kur Zolitūdes traģēdijā sabruka lielveikals0

Foto: Timurs Subhankulovs

Mazumtirgotājs “Maxima Latvija” iegādājies nekustamā īpašuma apsaimniekotāja SIA “Tineo”, kuram pieder īpašums Priedaines ielā 20, Rīgā, kur sabruka “Maxima” veikals, 100% kapitāldaļu, aģentūru LETA informēja mazumtirgotāja Korporatīvo attiecību departamenta direktors Jānis Beseris.

Darījuma summu Beseris aģentūrai LETA neatklāja.

Vienlaikus viņš atzīmēja, ka lēmums par “Tineo” kapitāldaļu iegādi pieņemts, lai vienkāršotu un padarītu efektīvāku uzņēmuma administratīvo pārvaldību.

Beseris norādīja, ka tādējādi ir atrisināti administratīvie jautājumi, kas bija saistīti ar “Tineo” īpašuma Priedaines ielā 20 sakārtošanu, zemes īpašumtiesību atdāvināšanu Rīgas domei Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietas izveidei, kā arī atbalsta sniegšanu Zolitūdes traģēdijā cietušajiem.

Pēc viņa teiktā, ņemot vērā, ka pašlaik “Tineo” neveic saimniecisko darbību, noslēdzoties tiesvedībām, tā darbību plānots izbeigt atbilstoši spēkā esošajai kārtībai un uzņēmuma statūtiem.

Beseris piebilda, ka abiem uzņēmumiem jau iepriekš bija saistīta īpašnieku struktūra, tādēļ uz pilnvaras pamata “Maxima Latvija” iepriekš darbojās “Tineo” vārdā, jo tai ir lielāki administratīvie resursi, kas sniedz iespēju nodrošināt efektīvāku procesu virzību.

Līdz šim “Tineo” administratīvās funkcijas pildīja amatpersonas no Lietuvas.

Tāpat viņš atzīmēja, ka pēc Zolitūdes traģēdijas 2014.gadā akcionāru līmenī tika pieņemts lēmums turpmākos teritorijas sakārtošanas darbus Priedaines ielā 20 risināt ar “Maxima Latvija” starpniecību, ņemot vērā uzņēmuma administratīvo rīcībspēju risinot dažādus praktiskus jautājumus.

2014.gadā “Maxima Latvija” uz pilnvaras pamata nodrošināja teritorijas sakārtošanas un demontāžas darbus, kā arī 2015.gadā vasarā nodeva dāvinājumā Rīgas domei “Tineo” īpašumā esošo zemi Priedaines ielā 20, lai sāktu Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietas izveidi.

Nekustamo īpašumu apsaimniekotājs “Tineo” ir “Maxima” veikalu tīkla pārvaldītāja “Maxima Grupe” akcionāriem saistītais uzņēmums.

“Tineo” 2012.gadā iegādājās 70% domājamo daļu no nekustamā īpašuma Priedaines ielā 20, kas sastāvēja no 1,03 hektāriem zemes un vairākām mājām, no SIA “Homburg Zolitūde”.

Pēc Zolitūdes traģēdijas 2015.gadā šī paša īpašuma daļa, kuras vērtība bija gandrīz četri miljoni eiro, tika atdāvināta Rīgas domei Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietas izveidei.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē notika traģēdija – sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Būveksperti secinājuši, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva.

Saistītie raksti

“Maxima Latvija” apgrozījums 2017.gadā bija 723,054 miljoni eiro, kas ir par 4,2% vairāk nekā 2016.gadā, bet kompānijas peļņa palielinājās par 93,9%, sasniedzot 23,224 miljonus eiro.

“Maxima Latvija” pilnībā pieder Nīderlandē reģistrētajai kompānijai “Lincoln Land Erste B.V”. Uzņēmuma veikalu tīklu veido četru formātu 161 tirdzniecības vietas – seši “Maxima XXX”, 24 “Maxima XX”, 128 “Maxima X” un trīs “MaximaExpress”.

LA.lv