×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. janvāris, 2014
Drukāt

Mediķi mudina “Rīga 2014” atklāšanas pasākumu baudītājus saģērbties silti

Foto: LETAFoto: LETA

Ziemassvētku tirdziņš Kalnciema kvartālā.

Lai sestdien, 18.janvārī, no sirds izbaudītu “Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta” (“Rīga 2014”) atklāšanas dienas iecerētos krāšņos un aizraujošos svētku pasākumus, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina tā dalībniekiem un svētku visiem parūpēties par savu un tuvinieku veselību un drošību, portālu “LA.lv” informēja NMPD pārstāvji.

Ņemot vērā vēsos laika apstākļus, mediķi aicina pasākumu apmeklētājus atbilstoši saģērbties. Tā kā daudzviet pilsētā visas dienas garumā noritēs dažādi svētku pasākumi, tad, visdrīzāk,  to apmeklētāji ārā uzturēsies ilgu laiku un arī staigās vairāk nekā ierasts. Tāpēc rūpīgi jāizvēlas apavus – kājās jāvelk ļoti silti, ērti un ziemai piemēroti apavi, klāsta NMPD.

Tāpat mediķi piekodina: izejot no mājas, jāuzliek galvā silta cepure, jāapliek ap kaklu šalle un jāuzvelk silti cimdi. Vēl mugurā jāvelk siltumu saglabājošas virsdrēbes, kurās pasākumu baudītāji aukstajā laikā komfortabli varēs justies vairāku stundu garumā. Īpaši jāparūpējas par bērniem un saviem vecāka gadagājuma tuviniekiem, uzsver NMPD.

“Ja ilgāku laiku pēc uzturēšanās ārā tomēr jūtat, ka paliek vēsi, sākas drebuļi – nekavējoties meklējiet vietu, kur sasildīties, piemēram, ieejat tuvākajā veikalā, kafejnīcā, iedzeriet siltu tēju. Drebuļi ir pirmā pazīme, kas liecina par to, ka ķermenis zaudē siltumu un var sākties ķermeņa atdzišana,” klāsta NMPD.

Ķermeņa atdzišana var iestāties, ja būtiski pazeminās ķermeņa temperatūra, ilgstoši atrodoties aukstumā. To veicina nepiemērots apģērbs, ilgstošs nekustīgums ārā aukstajā laikā, tāpat arī dažādas saslimšanas – cukura diabēts, centrālās nervu sistēmas bojājumi, traumas. Visjutīgākie pret siltuma zudumu ir bērni un vecāka gadagājuma cilvēki.

Savukārt baudot Ķīpsalā ugunsskulptūru čempionāta priekšnesumus, jāievēro noteiktie drošības pasākumi – nevajadzēti pārāk tuvoties priekšnesumu zonai un jāpieskata bērni.

Lai svētku dalībniekiem un viesiem operatīvi varētu palīdzēt, ja tomēr būs radušās kādas veselības problēmas, pasākumu norises vietās visas dienas garumā dežurēs sešas NMPD mediķu brigādes, tostarp Rīgas Centrāltirgū pie Piena paviljona, Vērmanes dārzā pie estrādes, Kaļķu ielā pie Rīgas Tehniskās universitātes, pie Gaismas pils ēkas, Z.A.Meierovica bulvārī pie kafejnīcas “McDonald’s”, Ķīpsalā un pie “Arēna Rīga”.

Ja mediķu palīdzība vajadzīga nekavējoties, bet NMPD dienesta mediķu brigādes nav tuvumā, tad ir jāzvana uz NMP dienesta ārkārtas tālruni 113.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+