×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
17. jūnijs, 2014
Drukāt

Mediķi prasa Circenes demisiju; saudzē Straujumu (papildināts) (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) padome šodien nolēmusi izteikt neuzticību veselības ministrei Ingrīdai Circenei (V), bet atturēties no neuzticības izteikšanas Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V), pastāstīja arodbiedrības darba koordinatore Inga Rudzīte.

LVSADA padome izskatīja trīs iespējamos variantus par tālāko rīcību attiecībā uz veselības ministres un valdības darbu veselības aprūpes jomā. Pirmais paredzēja izteikt neuzticību gan Circenei, gan Straujumai, otrais – izteikt neuzticību Circenei, bet atzinību Straujumai par spēju ātri izprast nozares problēmas un to cēloņus, bet trešais – atturēties no neuzticības izteikšanas abām minētajām amatpersonām.

Arodbiedrības padome nolēma atbalstīt koriģētu otro variantu, proti, izteikt neuzticību Circenei un atturēties no neuzticības izteikšanas Straujumai, vienlaikus atbalstot savstarpējās sarunās panākto vienošanos izpildi.

LVSADA tuvākajā laikā sagatavos padomes lēmumu un nosūtīs to visiem arodbiedrības biedriem. Pēc tam to saņems arī veselības ministre un premjerministre.

Ministru prezidente gan neprasīs Circenes demisiju – tas būtu neētiski, jo viņa ir ilgstoši un nopietni slima, tā LVSADA lēmumu žurnālistiem komentēja Straujuma. Savukārt komentējot LVSADA lēmumu neprasīt viņas pašas demisiju, Straujuma uzsvēra, ka nekādus īpašos solījumus tikšanās laikā nav devusi.

Kā ziņots, LVSADA šodien sasauca ārkārtas sēdi, lai lemtu par iespējamu neuzticības izteikšanu Circenei un Straujumai. Šādu lēmumu arodbiedrība pieņēma, jo piekrīt Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas izteiktajām bažām par to, ka valdības īstenotā veselības aprūpes “nīcināšana” rada valsts apdraudējumu.

Jau ziņots, ka Latvijas Ģimenes ārstu asociācija 9.maijā biedru sapulcē pieņēmusi lēmumu izteikt neuzticību veselības ministrei un valdībai veselības aprūpes pārvaldes jomā, teikts asociācijas izplatītajā paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

“Uzskatām, ka valsts un valdība nav solidāra ar saviem iedzīvotājiem, pieļaujot situāciju, kurā pacients valsts garantēto veselības aprūpi nesaņem, radot nacionālu valsts apdraudējumu. Neatbalstām tādu valsts un valdības attieksmi, kura nespēj risināt pacientu veselības aprūpes vajadzības, kas garantētu Latvijas valsts un nācijas attīstību,” teikts paziņojumā.

Tāpat pausts, ka valdības virzītās “reformas” veselības aprūpē pārsvarā ir pretrunīgas, neefektīvas un netaisnīgas, kā arī uzsvērts, ka atbildība par esošo situāciju veselības aprūpes jomā ir jāuzņemas valdībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. LIKTEŅA IRONIJA. VESELĪBAS MINISTRE SLIMĪBAS DĒĻ SPIESTA ATKĀPTIES. NU NAV KAUT KAS KĀRTĪBĀ AR TO NOZARI…. LAI VESELĪBA MINISTREI UN CITIEM ARĪ!

  2. Jāievieš obligātā veselības apdrošināšana. Cik ilgi var kāst valsti, izmantojot šo nepārredzamo situāciju. Ir cilvēks iemaksājis nodokļus,- viss ok. Nav – lai stāv rindās. Kāpēc vieniem ir jāmaksā, bet citi var nemaksāt un prasīt tādus pašus pasākumus?

Draugiem Facebook Twitter Google+