Latvijā
Sabiedrība

Mediķi veiksmīgi reanimējuši divus vīriešus0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Edijs Pālens/LETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aizvadītajā diennaktī divas reizes veiksmīgi veikuši atdzīvināšanas darbības, lai pacientiem atjaunotu apstājušos sirdsdarbību un elpošanu, aģentūrai LETA pavēstīja NMPD pārstāve Sarmīte Skujiņa.

Rīgas reģionā tika saņemts izsaukums pie 53 gadus veca vīrieša, kurš atradās bezsamaņā ar apstājušos elpošanu. Kamēr NMPD brigāde bija ceļā, ārsts konsultants telefoniski sniedza ģimenes locekļiem padomus atdzīvināšanas pasākumu veikšanai. Ierodoties notikuma vietā, mediķi pārņēma darbu un atjaunoja pacienta sirdsdarbību un elpošanu. Pēc vīrieša stāvokļa stabilizēšanas viņš tika nogādāts slimnīcā. Notikuma vietā strādāja divas brigādes, tostarp ārstu speciālistu brigāde.

Savukārt Pierīgā kāds 55 gadus vecs vīrietis zvanīja mediķiem, sūdzoties par pēkšņu elpas trūkumu. Ierodoties pie pacienta, mediķi konstatēja, ka viņam ir apstājusies sirdsdarbība un elpošana. Tika sākti sekmīgi atdzīvināšanas pasākumi, pēc kuru veikšanas vīrietis tika nogādāts slimnīcā. Arī šajā vietā strādāja divas brigādes, no kurām viena bija specializētā.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD saņēma 1054 izsaukumus, no kuriem 211 bija saistīti ar traumām un negadījumiem.

LA.lv