×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
14. februāris, 2013
Drukāt

Mednieki paraksta memorandu

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Latvijas Mednieku savienības (LMS) un Latvijas Mednieku asociācijas (LATMA) līderi parakstījuši ar akciju sabiedrību “Latvijas valsts meži” (“LVM”) vienošanos par medību infrastruktūras ierīkošanas nosacījumiem.

 

Tās mērķis ir samazināt medījamo dzīvnieku postījumus mežaudzēs un novērst gadījumus, kad nevietā uzceltie medību torņi vai dzīvnieku barotavas traucē meža apsaimniekošanā. Vienošanās tiks pievienota medību nomas līgumiem.

Uz jautājumu, vai ražīgas jaunaudzes un medību saimniecība ir apvienojamas lietas, “LVM” mežkopības direktors Mārtiņš Gūtmanis atbildēja, ka visus jautājumus atrisināt nav iespējams, taču soli pa solim uz priekšu jāiet.

LMS valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis bija gandarīts, ka uzņēmums valsts mežos redz ne tikai ārvalstu, bet arī vietējos medniekus. “Savukārt paši mednieki sākuši vairāk rēķināties arī ar citām saimniecības nozarēm un domāt nevis par medījamo dzīvnieku kvantitāti, bet gan to kvalitāti,” viņš norādīja. Vienošanās paredz, ka mednieki, ierīkojot medību torņus, dzīvnieku barotavas, sāls laizītavas un citus medību infrastruktūras objektus, izvērtēs, vai to novietojums neveicinās jauno stādījumu postīšanu, netraucēs grāvju ierīkošanā un ceļu būvniecībā. Lai mazinātu dzīvnieku postījumus – dzinumu kodumus, stumbru laušanu, mizas nobrāzumus un meliorācijas sistēmas bojājumus –, 
mednieki apņēmušies, ka medību teritorijās sekos medījamo dzīvnieku blīvumam un vecuma struktūrai.

Ja saistības tiks pildītas, “LVM” garantē medību tiesību lietotājiem pirmtiesības slēgt medību tiesību nomas līgumu uz jaunu termiņu, kā arī apņemas neapmežot dzīvnieku piebarošanas lauciņus, kuru izvietošana ir saskaņota, un nodrošināt medniekiem iespēju savlaicīgi saņemt informāciju par meža apsaimniekošanas plānu un ņemt vērā viņu intereses.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+