Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
11. jūnijs, 2015
Drukāt

Meklē sadarbības partnerus Itālijā

Foto - LETAFoto - LETA

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.

Šodien ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola Itālijā, Milānā, atklāj Latvijas uzņēmēju dienas, kas turpināsies līdz 17. jūnijam.

Vakar Kampānijas provinces galvaspilsētā Neapolē jau notika biznesa forums, kur Latviju pārstāvēja vairāk nekā desmit uzņēmēju, kā arī ekonomikas ministre. Latvijas delegācija arī tikās ar Neapoles tirdzniecības kameras biedriem. D. Reiznieces-Ozolas preses sekretārs Arno Pjatkins skaidroja, ka liela ir arī vietējo plašsaziņas līdzekļu interese, tostarp par Latvijas–Itālijas divpusējām attiecībām un arī par Krievijas sankciju ietekmi uz uzņēmējdarbību. “Ministrei šī ir pirmā vizīte Itālijā. Tās mērķis ir atvērt durvis uzņēmējiem,” tā A. Pjatkins. Itālijā uzņēmēji pārstāv daudzas Latvijas tautsaimniecības nozares, tostarp transporta un loģistikas nozari, finanšu, metālapstrādes un mašīnbūves nozari, pārtikas, dizaini un tūrisma nozari, kā arī vides pakalpojumu un tūrisma nozari.

Šodien Milānā uzņēmēji piedalās svinīgajā Latvijas dienu Itālijā “Taste Latvia – Assapora la Lettonia” atklāšanas pasākumā, pēc kura sekos biznesa seminārs un uzņēmēju individuālās biznesa tikšanās ar Itālijas uzņēmējiem. Kopā ar uzņēmējiem Itālijā atrodas arī Latvijas mūziķi, iluzionisti, pavāri. Itālieši Latvijas ražotāju veikumu varēs novērtēt Milānas lielveikalā “Eataly”, kur prezentēs Latvijā ražotos produktus. Pērn Latvijas kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Itāliju bija 667,4 milj. eiro, kas ierindoja Itāliju 11. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru starpā. Itālija pērn bija Latvijas 16. svarīgākais eksporta un 8. svarīgākais importa partneris.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+