×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
8. janvāris, 2015
Drukāt

Melbārde aicina uz konstruktīvu komunikāciju LR valdes maiņas jautājumā

Foto: LETAFoto: LETA

Atbildot uz Latvijas Radio (LR) atklāto vēstuli, kultūras ministre Dace Melbārde aicinājusi Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) uz aktīvu un konstruktīvu komunikāciju LR valdes maiņas jautājumā, aģentūra BNS uzzināja Kultūras ministrijā.

LR darbinieki vairākām amatpersonām un organizācijām nosūtījuši vēstuli, kurā pauduši bažas par NEPLP organizētā konkursa uz LR valdes locekļu amatiem norisi.

Ministre vēstulē atzinusi, ka publiskajā telpā diemžēl radusies neizpratne par Latvijas Radio jaunās valdes iecelšanas procesu.

“Plašsaziņas līdzekļos izskanējusī informācija par NEPLP organizētā konkursa uz LR valdes locekļu amatiem rezultātiem LR darbiniekos un daļā sabiedrības nav spējusi radīt pārliecību par tā korektu norisi,” norādījusi ministre, atgādinot, ka sabiedriskā medija pamatvērtības ir atklātība un skaidrība gan medija profesionālajā darbībā, gan iekšējā un ārējā komunikācijā, kā arī skaidrojot pieņemtos lēmumus.

Vienlaikus Melbārde paudusi, ka NEPLP ir neatkarīga, autonoma institūcija, kā arī neatkarīgi savā darbībā ir mediji, un netiek pieļauta politiska iejaukšanās to darbībā.

Saskaņā ar likumu NEPLP konkursa kārtībā ieceļ un atceļ sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu valdes. KM kompetencē ir plašsaziņas līdzekļu politikas izstrāde, veidojot labvēlīgu vidi kvalitatīvu, daudzveidīgu un ilgtspējīgu plašsaziņas līdzekļu attīstībai un vārda brīvības nodrošināšanai. Tomēr ne ministrijai, ne ministram nav tiesību iejaukties NEPLP vai mediju darbā un mediju pārvaldības procesu organizēšanā, uzsvērusi ministre.

“Lai sabiedrībā nerastos šaubas par labas pārvaldības principu ievērošanu, aicinu NEPLP uz aktīvu, konstruktīvu komunikāciju ar LR darbiniekiem un sabiedrību, lai skaidrotu pieņemto lēmumu, radot izpratni par konkursa norisi un veicinot situācijas risināšanu,” aicinājusi Melbārde.

Jau vēstīts, ka šonedēļ tika izplatīta 148 LR darbinieku parakstīta atklāta vēstule, kurā viņi pieprasa jauna konkursa rīkošanu uz LR valdes priekšsēdētāja amatu. “Kā sava darba entuziastiem un savas raidorganizācijas patriotiem šāds [konkursa] iznākums mums nav pieņemams,” pausts vēstulē.

NEPLP iepriekš vienprātīgi par sabiedriskā medija valdes priekšsēdētāju iecēla pētījumu aģentūras “Factum Group” vadītāju Aldi Pauliņu, par LR valdes locekli programmu attīstības jautājumos kļuvusi bijusī ziņu aģentūras “BNS Latvija” valdes priekšsēdētāja Sigita Kirilka, bet par LR valdes locekli nodrošinājuma jautājumos iecelts Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārstāvis Uldis Lavrinovičs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+