Sports
Ziemas sports

Melbārdis nopietni trenējas un plāno startēt pasaules čempionātā Sočos 16

foto: LETA

Latvijas bobsleja labākais pilots Oskars Melbārdis pēc muguras operācijas atsācis nopietnus treniņus un plāno februārī startēt pasaules čempionātā Sočos, viņš atzina sarunā ar “LA”.

“Pasaules čempionāts ir mans mērķis, rezultāts vajadzīgs kaut vai tādēļ, lai izpildītu Latvijas Olimpiskās vienības kritērijus. Jātrenējas, mērķtiecīgi uz to eju. Neesam runājuši, ka varētu nestartēt, tā kā domāju, ka mēs brauksim. Mums Sočos ir labi gājis,” teica Melbārdis.

“Protams, otra puse ir dopinga lietas, iespējamās šmaukšanas, taču man par to grūti spriest. Ja būs oficiāli lēmumi, tad redzēsim, es neforsēju notikumus,” viņš piebilda. Melbārža pilotētais četrinieks pirms diviem gadiem Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīja sudrabu. “Mums tas bija labs rezultāts, Martinam (Dukuram) otrā vieta bija sāpīgāka.”

Saistītie raksti

12 medaļniekiem no Krievijas Soču olimpiskajās spēlēs bijušas pozitīvas dopinga analīzes. Lai arī oficiāli grēkāži nav nosaukti, melnajā sarakstā figurē arī čempionu Aleksandra Tretjakova un Aleksandra Zubkova uzvārds, tā kā pastāv iespēja, ka viņus diskvalificēs un Latvija iegūs divus zeltus. “Neko baigi tas nemainīs. Atsūtīs zeltu, es sudrabu aizsūtīšu. Emocijas ir izdzīvotas, paciņā tās nevar ielikt. Tā ir vēsture, jādomā jau par nākamajām olimpiskajām spēlēm. Pietiek citu problēmu. Galvenais, ka mums neko neatņems,” ar smaidu rezumēja Melbārdis.

Vasarā viņam tika veikta muguras operācija un nopietnus treniņus varēja atsākt vien decembrī. Tagad viņš strādā ar gandrīz maksimālu jaudu, stumj kamanas estakādē, vien svaru zālē vēl nedaudz sevi piebremzē. Organisms uz slodzēm reaģē normāli, mugura nesāpot. Pirms Ziemassvētkiem paredzēts sākt braukt Siguldas trasē, bet pēc jaunā gada arī piedalīties Pasaules kausā. Visticamākais, ka sarežģītajā Altenbergas trasē janvāra sākumā vēl nē, bet nākamajos posmos gan.

Pagājušajā sezonā Melbārža četrinieks Īglsā pirmo reizi triumfēja pasaules čempionātā.

LA.lv