×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. jūnijs, 2016
Drukāt

Melis nevar būt ministrs, bet deputāts – var? (11)

Foto - Edijs Pālens/LETA un Ieva Čīka/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA un Ieva Čīka/LETA

Pēc “Latvijas Avīzē” 8. jūnijā publicētā raksta “VIP pacients bez kvotām un rindām”, kurā žurnālisti Lato Lapsa un Kristīne Jančevska rakstīja par aizdomām, ka veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), iespējams, izmantojis amata priekšrocības un apgājis rindu, pēc tam sekojošām publikācijām un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) intereses ministrs piektdien, 10. jūnijā, tomēr bija spiests atzīties, ka izmantojis valsts slimnīcas pakalpojumus nelegāli, ka melojis, un paziņoja par atkāpšanos no amata. Uzreiz pēc publikācijas Belēvičs liedzās gan žurnālistiem, gan valdības vadītājam Mārim Kučinskim, gan arī Saeimas Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas deputātiem, ka nav saņēmis veselības aprūpes pakalpojumus Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC). Tieši melošana bija pēdējais piliens, kas pazudināja ministru Belēviču. Jau iepriekš “toksiskais” ministrs, kā viņu dēvē daži politiķi, izcēlās ar interešu konfliktiem, par ko sodīt aicināja KNAB, ar darbībām, kas radīja aizdomas par amata izmantošanu farmācijas biznesa interesēs, ar augstprātīgo attieksmi pret žurnālistiem (atsakot intervijas un problēmu izgaismošanu veselības nozarē saucot par “preses pīli”).

Arī tad, kad “LA” publicēja faktus, kas apliecināja, ka ministrs 25. maijā ir bijis oficiāli neplānotā vizītē Onkoloģijas centrā, Belēvičs viendien stāstīja, ka tur ticies ar ārstu, lai runātu par rindu problēmām, bet nākamajā dienā žurnālistiem meloja, ka runājis par korupcijā apsūdzētajiem ārstiem.

Pēc gada un septiņu mēnešu darba veselības ministrs ne tikai atkāpies no amata, bet arī nolēmis izstāties no Zaļās partijas, tomēr kā bezpartijiskais saglabās deputāta vietu, strādājot Saeimas ZZS frakcijā.

Zaļās partijas valde kā nākamo veselības ministri uzrunājusi Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāju un bijušā veselības ministra Belēviča padomnieci, bērnu ārsti, psihoterapeiti un vadības speciālisti ar maģistra grādu Andu Čakšu, kas par slimnīcas vadītāju kļuva veselības ministra Jura Bārzdiņa laikā. Par veselības ministra portfeli sola cīnīties arī “Vienotība”, kurai esot skaidrs redzējums par to, kā risināmas veselības aprūpes jomas problēmas. Taču šī vēlme izskatās utopiska, jo, kā sacīja Saeimas ZZS frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, “mēs šai “Vienotības” tēmai negrasāmies veltīt pat vienu minūti”.

VIDEO: Kas Kučinskim sakāms par Čakšu?

Par to, ka demisionējušajam veselības ministram ir patiešām apbrīnojamas pārliecināšanas spējas, liecina Zaļās partijas priekšsēdētāja Edgara Tavara ieraksts viņa “Twitter” kontā, vēl pirms Belēvičs atzinās melos: “Kā var ziloni uzpūst pat Ne No Mušas! Saistībā ar veselības ministra (it kā operāciju) onkoloģijas centrā. Tā nav pat 0,001% patiesība. Viņš nav bijis onkoloģijas centrā nedz uz operāciju, nedz kādu citu bezmaksas/maksas pakalpojumu sev.” Nu politiķiem, kuri apgalvoja, ka žurnālisti ministru apmelo, jāņem savi vārdi atpakaļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Blēdīga valdība un ieredņi.Nevienu bagāto blēdi ,zagli neliek cietumā.Gaida noilgumu.

 2. Nu, žurnālisti, bij. komunistu uzpērkamie vaukšķētāji, turpiniet tagad tīrīt Saeimu un ministrus tālāk. Tur ne tikai meli vien atklāsies. Paskatīsiemies, cik godīgi paši esiet un kā tad ar to žurnālista ētiku. Jums taču ir vienalga, kas notiek ar Latviju, 25 gadus tās attīstību bremzē bijušie, kuri ir pret jebkādām reformām, kuri tik cītīgi sargā, lai nekur skābeklis neieplūst. Vai atpalikušu , nabadzībā iedzītu Latviju novēliet saviem bērniem? Kauns! Jūsu uzvārdi visi ir piefiksēti paskatīsimies, kā maizi ēdiet un laiziet roku.

 3. Tik tālu nu esam tikuši Atbildēt

  Tikai,kad atvainosies pārējie,kas nav “draņķi”?

 4. Vajadzētu ķerties klāt pirms vēlēšanu solījumiem un tur izrādītos, ka 80% deputāti ir melojuši un melo arī tagad. žURNĀLISTIEM VAJADZĒTU SANEKLĒT NĀKAMO UPURI, piemēram no Vienotības Solvitu Abolt, kā tur īsti bija ar to Junkuru, kā ar Citadeles banku, kā ar dakteru un dziednieku apmeklējumiem….. Vajag tikai rakt uz attīrīt to Saeimas namu no mēsliem.

 5. Belēvičs ir gudrs cilvēks, tikai viņš tajā kompānijā neiederējās un sāka traucēt. Melot nav labi, bet vai kāds var pateikt, kurš no valsts vīriem vai sievām nemelo?

 6. Nezinītis Saules pilsētā Atbildēt

  Vai tajā “deputātnieku kantorī” var atrast arī nemelotājus?

 7. Cik ilgi LR vēlēšanu sistēmā turpināsies bardaks? Deputāts drīkst būt ievēlēts tikai pēc partiju saraksta, tad kāpēc pēc ievēlēšanas partijas piederība kļūst mazsvarīga. Drīkst no parijas aiziet, pievienoties citai vai dibināt jaunu. Tiesiskā valstī aizejot no partijas, vai arī tikt izslēgtam, būtu jānoliek deputāta mandāts.

 8. jāatceras ka ministrs ir iecelta persona tā teikt klerks, kamer deputāts ir ieveleta. atiecigi klerku atlaist nav problēmu, kamer deputāts ir ievelets un nav atceļams ja pats neaiziet. nu veletāji ko ieveleja to saņēma tā teikt. nav mums iespēju padzīt šmucigu politiķi pirms termiņa, bet dikti vajadzetu vai ne?
  te gan ir otra puse, ja deputātu varetu atcelt tad notiktu bezgaliga cīņa par krēsliem no neievelēto puses un saeimas darbs butu paralizets:)

  • Taisnība ,cits nekas nebūtu ,kā tikai parakstu vākšana par tā vai cita deputāta atcelšanu. Ja vēl vēlētu ne no partiju saraksta ,tad par katru atcelto būtu jārīko jaunas vēlēšanas.

Draugiem Facebook Twitter Google+