×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

Melni mākoņi Magoņa laukā. Personības un darbības skice (20)

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš
VIZĪTKARTE

Uģis Magonis

Izglītība

* Ļeņingradas Augstākā admirāļa S. O. Makarova inženieru jūrskola;

* Rīgas 50. vidusskola.

Profesionālā darbība

* Baltijas valstu kopuzņēmuma AS "RB Rail" padomes priekšsēdētāja vietnieks;

* satiksmes ministra padomnieks;

* "LDz" valdes priekšsēdētājs, prezidents;

* Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdes loceklis;

* Latvijas Kuģu brokeru un aģentu nacionālās asociācijas prezidents.

Sabiedriskā darbība

* Latvijas Hokeja federācijas valdes loceklis;

* Artūra Irbes un Sanda Ozoliņa Olimpiskā fonda valdes loceklis;

* Latvijas Darba devēju konfederācijas viceprezidents.

Īpašumi un nauda

* Valsts amatpersonas deklarācija par pagājušo gadu liecina, ka pērn "Latvijas dzelzceļā" algā viņš nopelnījis 100 929 eiro. Viņam pieder trīs zemes gabali Ādažu novadā, dzīvoklis Rīgā, automašīna "Mercedes Benz CL 500" (2009. g.), "VAZ 2109" (1990. g.), kuteris "Formula 310SS" (2007. g.), parādsaistības – 217 670 eiro, uzkrājumi – 22 216 eiro un 1249 ASV dolāri. Pērn Magonis arī atdevis 52 000 eiro aizdevumu un uzturlīdzekļos samaksājis 17 074 eiro.

Satiksmes ministrija aizvadītajā piektdienā no amata atbrīvoja “Latvijas dzelzceļa” (LDz) valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni, kuru ceturtdien atceļā no konferences Pērnavā aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Gan viņa darba vietā, gan arī īpašumā Amatciemā ir veikta kratīšana. KNAB galvenā speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos Laura Dūša neslēpj, ka iegūtie pierādījumi dodot pietiekamu pamatu uzskatīt, ka Magonis tiek turēts aizdomās aptuveni par pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā ar “LDz” meitasuzņēmuma “LDz ritošā sastāva servisa” neseno daudzmiljona iepirkumu. Tajā uzvarējis Igaunijas miljonāra Oļega Osinovska uzņēmums “Skinest”, kas piegādās četras vecas dīzeļlokomotīves, no kurām divas jau ir atvestas. Procesa virzītājs KNAB Magoņa aizturēšanā ir sadarbojies ar Igaunijas Drošības policiju un lūdzis lietas izmeklēšanā iesaistīties Ģenerālprokuratūras starptautiskās sadarbības nodaļu.

Uģis Magonis patlaban atrodas Rīgas Centrālcietuma korpusā, kur tiek ievietotas pirmo reizi apcietinātas personas. Ieslodzījuma vietu pārvaldes preses sekretāre Ināra Makārova sacīja, ka Magonis ielikts vienvietīgā kamerā. Tikmēr viņa kolēģi, tajā skaitā arī satiksmes ministrs Anrijs Matīss, ir pārsteigti par notikušo un neviens neko vairāk nezinot kā vien to, ko raidot un rakstot masu informācijas līdzekļi.

Kamēr KNAB un ģenerālprokuratūra sīkāku informāciju nesniedz, tikmēr kompetentu, tranzīta jomu pārzinošu personu lokā tiek izvirzīta ne viena vien provokatīva versija.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. urbans rezekne ar masinu uzbrauca ritehbraucejam

 2. Laižat vaļā!
  Igaunijas drošībnieki kopā ar FIB labi ir pastrādājuši.
  Tikai atliek minēt no kādas miskastes tur pa vidu mēģināja izlīzt biedrene Potapova?

  Igaunija jau NO Latvijas ir pārņēmusi NATO kravas …
  Vēl tikai tranzīts JĀPAŅEM… no Krievijas… Tas iznākot pat ĪSĀKS ceļš pa dzelzceļu un no /uz ostām….

 3. Sen laiks zagļus likt cietumā

 4. Lūdzu foto svītrainā uzvalkā, novelciet taču to solido ancuku!

 5. nu es gan neticu, ka tik bagātam un ietekmīgam kungam vajadzēja vēl pusmiljonu, kaut kas tur nav riktīgi, un svētais matīss neko nezināja, ha tiešām jāsmejas!

 6. Viņa sejā redzams, ka grauž sirdsapziņa.

  • slavenais amerikānis Pinkertons ir teicis, ka “priekšstats par kolaboracionistu, kā īpaši ļaundabīgu cilvēku, ir nepareizs. Viņš var būt arī politiski maldīgs vai vienkārši apolitisks cilvēks, bet viņam noteikti jābūt ir vāja rakstura cilvēkam, kuram svešs ir patriotisma jēdziens un kuru viegli iespaidot.”

 7. Magonis 10 gadus vāda lielu un sarežgitu nozare un kollektivu un diezgan veiksmīgi. Strīķe par šo laiku izmeta no KNABA DIVUS PRIEKŠNIEKUS, neka nevar to pašu izdarit ar trešo, ka uz darbu iet pa tiesam un agrak visas sabiedriskos medijas uzstajas un stastīja cik viņa ir laba, un cik pareji ir slikti. Starp citu, pec viņas uzvedības bezkaunība bija rēdzama, bet intelekt un augsta limeņa professionalizm ne. Makarovas skolas diplomu nevajag pētīt. Magoņa k. uzvedība un izskats apstiprina, ka viņš ir intelligents un audzinats latvietis.

 8. nu bļāviens … Baigais kukulis … Pat pūlkstens nesanāk:)

 9. Makarova jūrasskolas izglītības diploma ĪSTENĪBU arī vajadzētu PAPĒTĪT !

 10. Ja, it ka nedrikst apšaubit tiesībsargājošos iestažu rīcību, bet ka ar informacīju ka J.Strīķe slepus darbojušas Magoņa lietas.Bezgalīgi nekaunīga, uzbazīga un nav līdz galam zinami-cik viņa ir professionala un atbilst savam amatam, izniemot viņas aizstavejas kliedzienus-viņa tagad uz 12 vilnas populisma stastis un darbosies lieta par spēcīgo un darbojušu sava uzņemumā professionali Magoņi. Lai piedot dievs- bet nevajag ar J. Strīķe taisit šou. Ta ir cienijama cilvēka dzīve-kurš ilgi un meriģi attistija savu uzņemumu lai papildinat valst budžetu.

 11. Kangari….un zagli

 12. Zagļu tīkls

 13. Algā vairāk kā 100 000 eur gadā, sievai arī nāca vēl lielāka nauda.
  Un vēl nepietiek, cik var zagt?
  Kaut kāds Šlesera izsūtāmais tāpat vien nekļuva par LDZ šefu.
  Politiķu ierašanās Rundāles pilī uz Magoņa jubileju salīdzināma ar bankas Baltija šefa Laventa tusiņiem, kur arī piedalījās liela daļa tā laika politiķu.

 14. Latvijas Dzelzcelja prezidenta amataa nedriikst buut muusu Valstij nelojaals cilveeks, kursh braaljojas ar vanjkaam. Vai vinjsh njeemis sho kukuli, vai principaa uzmests – nav svariigi, situaacija ir jaaizmanto lai tiktu valjaa no shaadaam kremlja vaalodzeem (atvainojiet, magoneem)!

 15. Ja tik ļoti metas aizstāvēt Magoni, tā vien liekas, ka šie cilvēki saistīti ar Magoņa kukuļiem. Man šķiet nepieņemami, ka deputāti publiski apšauba tiesībsargājošo iestāžu rīcību.

 16. Visam savs laiks………

 17. urbāns saka, abi neesot saistīti darba attiecībām… Emm… Kā tur bija ar tās pretlatviskās grāmateles finansēšanu no attiecīgā uzņēmuma puses?

Draugiem Facebook Twitter Google+